​​​​​​​Rusya'nın Kamışlı'ya "göz Koyduğunu" 2016'da yazmıştık!

Suriye'de yaşanan bunca "karmaşa"da Türkiye'nin hiçbir "kazancı" olamayacağı zaten çoğu çevrelerde önceden öne sürülüyordu. Aslında; bu durumda her tarafın, memnun olmazsa bile "normal" bir pozisyon...

Suriye'de yaşanan bunca "karmaşa"da Türkiye'nin hiçbir "kazancı" olamayacağı zaten çoğu çevrelerde önceden öne sürülüyordu.

Aslında; bu durumda her tarafın, memnun olmazsa bile "normal" bir pozisyon kazanabileceği iddia ediliyor.

Ne var ki;  Kamışlı'nın, şimdilik  bir türlü paylaşılmadığı sadece Türkiye'nin "devre dışı" bırakıldığı anlaşılıyor.

Kamışlı'nın gerek ABD ve gerek Rusya tarafından titizlikle kovalandığı, toprak sahibi Suriye'nin de bu konuda çok "hassas"  olduğu  öteden beri biliniyor.

Çünkü, Kamışlı'da hem petrol yataklarının bulunduğu, hem ileride çok  değerli olacak su, tabii gaz kaynaklarının da buradan kontrolü mümkün görünüyor.

Bunu, daha şimdiden ABD Başkanı Trump itiraf ederek, petrol kaynaklarının başına ulaştıklarını açıkça söylüyor ve Kürt teröristleri kışkırtıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
​​​​​​​Haçlı tehdidine "misilleme" gerek! 16 Aralık 2019 | 75 Okunma ​​​​​​​Fransa "çirkin yüzünle" nereye! 09 Aralık 2019 | 117 Okunma ​​​​​​​"Nerden geldilerse oraya dönerler"! 02 Aralık 2019 | 346 Okunma Irak'ta kanlı protestolar yeniden neden başladı ! 25 Kasım 2019 | 198 Okunma Kıbrıs'ta 36. gurur yılı 18 Kasım 2019 | 109 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar