NATO "İslam aleminden" yıllardır neden uzak!

Geçtiğimiz hafta, kuruluşunun 70. yaşını kutlayan NATO'nun, Müslüman alemine "standart" bir koruma uygulamadığı nedense gözlerden kaçırılıyor.Gerçekten de, 12  üye devletle yola çıkan...

Geçtiğimiz hafta, kuruluşunun 70. yaşını kutlayan NATO'nun, Müslüman alemine "standart" bir koruma uygulamadığı nedense gözlerden kaçırılıyor.

Gerçekten de, 12  üye devletle yola çıkan ve 30. üyesini kabul etmeye hazırlanan, NATO'nun sık sık değişen ve giderek karmaşık hal alan güvenlik sınamalarına karşı kendini yenileme çabasını sürdürmesine rağmen özellikle, zaman zaman yanıp tutuşan Orta Doğu'da hiçbir koruma şemsiyesi görevini yerine getirmediği veya getirmemesi nedense gündeme gelmiyor.

Her şeyden önce NATO'nun, Türkiye'nin Kıbrıs Barış Harekatı'ndaki tavrı ve özellikle PKK'nın terörist saldırılarına karşı "pasif" kalmasını hiçbir zaman unutmamak gerekiyor.

Zamanın Sovyetler Birliği tehditlerine karşı, kurulan Kuzey Atlantik Anlaşması Örgütü'nün sadece tek üyesinin Müslüman olduğu da, zaten herşeyi anlatıyor.

NATO'nun sadece Bosna'da uzun bir beklemeden sonra, savunmasız Müslümanlara yeni katliamını önlemek için harekete geçmek mecburiyetinde kalması bile, kuruluşun tavrını ispatlıyor.

Ne Pakistan'da, ne Afganistan'da, Irak'ta, Suriye'de, Filistin'de, Sudan gibi ülkeler de, NATO'nun "hareketsiz" kalmasına mukabil Libya'daki katliama bile katılması endişeyle hatırlanıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Libya derken Sudan'da da darbe! 15 Nisan 2019 | 142 Okunma NATO "İslam aleminden" yıllardır neden uzak! 08 Nisan 2019 | 140 Okunma 'Golan Tuzağı' ve ötesi ! 01 Nisan 2019 | 208 Okunma "Siyonist-Haçlı" kıskacı! 25 Mart 2019 | 139 Okunma "Çanakkale geçilmez!" 18 Mart 2019 | 91 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar