Libya derken Sudan'da da darbe!

Son günlerde Kuzey Afrika'da ardı ardına meydana gelen askeri başkaldırı ve darbelerde ABD ile İsrail'in "parmağı" olduğu öne sürülüyor.Gerçekten de, Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in "resmi" Başkenti...

Son günlerde Kuzey Afrika'da ardı ardına meydana gelen askeri başkaldırı ve darbelerde ABD ile İsrail'in "parmağı" olduğu öne sürülüyor.

Gerçekten de, Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in "resmi" Başkenti kabul etmesinden sonra Golan Tepeleri'ni de, Arapların ellerinden tamamen alma istemi Kuzey Afrika'yı da sürekli sarsıyor.

Önce, Cezayir'de Buteflika 20 yıllık Cumhurbaşkanlığı görevinden istifa ediyordu.

Filistin'de ise, protestolar kana bulanıyordu.

Geçen hafta ise, Libya'da  General Halife Hafter'e bağlı güçlerin Trablus'ta başlayan  taarruzları karşısında, şiddetli çarpışmaların günlerce devam ettiği bilgileri alınıyor.

Ve nihayet Sudan'da yapılan askeri harekâtla, Beşiri rejimi çökertiliyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
15 Temmuz ve Orta Doğu! 15 Temmuz 2019 | 46 Okunma  "Nükleer tehdit" ve İran! 08 Temmuz 2019 | 237 Okunma Başkanlık sistemi Orta Doğu'da revaçta 01 Temmuz 2019 | 83 Okunma Türkiye ve 3. Dünya savaşı!..  24 Haziran 2019 | 232 Okunma ABD'yi  "çileden çıkaran" S-400 füze sisteminin esrarı! 17 Haziran 2019 | 1.600 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar