'Golan Tuzağı' ve ötesi !

Seçim sandıklarının açılmasından saatler önce, hazırlanan yazımızda aslında, Türkiye'yi de çok yakından ilgilendiren "Golan Tepeleri"nin stratejik önemi ele alınıyor.Gerçekten de, Golan...

Seçim sandıklarının açılmasından saatler önce, hazırlanan yazımızda aslında, Türkiye'yi de çok yakından ilgilendiren "Golan Tepeleri"nin stratejik önemi ele alınıyor.

Gerçekten de, Golan Tepeleri'nin Trump'ın kararıyla İsrail'in sözde egemenliğini tanıdığı bir dönemin doğuracağı "sarsıntı" bütün bölgeyi derinden sarsacak potansiyel taşıyor.

Her şeyden önce, bu "korsan" kararın özellikle başlangıçta bir çok ülke tarafından tanınmayacağı görünüyor.

Ne var ki, Haçlı-Siyonizm anlaşmasının gücü ve saldırganlığı, başlangıçta onaylanmamasına rağmen, ne yazık ki "şer kuvvetlerin" vazgeçilmez bir projesi olduğu da kabulleniyor.

İsrail ve ABD, önce Orta Doğu'da "Arap Baharı" ile şaibeli bir planla Libya, Suriye ve Irak gibi ülkeleri kana bularken başta İran olmak üzere diğer İslam ülkelerini karıştırarak, kısa ve uzun vadeli sonuçlar peşinde kararlı olduğu ortaya çıkıyor.

Irak'ta Peşmergelere kurdurulan Kürt devletinin yanı sıra sınırları Golan Tepeleri'nden başlayıp, içine Suriye, Irak ve İran'ı alan hatta seneler sonrası Türkiye'den toprak iştahı olabilecek yeni bir Kürt  oluşumu artık dişlerini göstermiş bulunuyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gerçekten de "Arapsaçı" gibi! 21 Ekim 2019 | 74 Okunma İsrail'e "Kürt koridoru" açılmak isteniyordu! 15 Ekim 2019 | 287 Okunma ​​​​​​​Azgın ABD'ye Çin "set" olabilecek mi! 14 Ekim 2019 | 136 Okunma Türkmenleri unuttuk mu! 07 Ekim 2019 | 109 Okunma CHP, Suriye için barışı şart koşuyor 30 Eylül 2019 | 85 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar