"Bosna-Hersek"te bitmeyen düşmanlık!

Tarihin şu garip cilvesine bakınız ki; ülkemizin etrafını çevreleyen çatışmalar, savaşlar ve istila tehlikelerinin çapı ne yazık ki  Bosna-Hersek'e kadar uzanıyor.İki hafta önce yapılan...

Tarihin şu garip cilvesine bakınız ki; ülkemizin etrafını çevreleyen çatışmalar, savaşlar ve istila tehlikelerinin çapı ne yazık ki  Bosna-Hersek'e kadar uzanıyor.

İki hafta önce yapılan, "Başkanlık Konseyi" seçimlerinin sonuçları bölgeyi barışa değil, anlaşmazlıklara hatta çatışmalara götürüyor.

Bosnalı Müslüman Şefik Caferoviç'in, Sırplar için Rus yanlısı Milorad Dodik'in, Hırvatlar adına ise Zeljko Komsic'in zafer kazandığı seçimlerin ülkeye "bütünleşmeyi" getiremeyeceği şimdiden öne sürülüyor.

Zira, 23 yıl geçmesine rağmen "Dayton Barışı"yla kurulan sistem, ülkeyi süründürüyor.

Bosnada'ki parçalı ve karmaşık siyasi yapıda siyaset hâlâa savaşın gölgesinde yapılıyor.

Dayton'un tarafları barıştırmak değil, sınırları daha da keskinleştirip düşmanlığı yapısallaştırmak gibi tehlikeli bir durum yaratması her 3 tarafı da rahatsız ediyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Asırlık Ermeni yalanı ve Haçlı zihniyeti! 22 Nisan 2019 | 84 Okunma Libya derken Sudan'da da darbe! 15 Nisan 2019 | 142 Okunma NATO "İslam aleminden" yıllardır neden uzak! 08 Nisan 2019 | 141 Okunma 'Golan Tuzağı' ve ötesi ! 01 Nisan 2019 | 209 Okunma "Siyonist-Haçlı" kıskacı! 25 Mart 2019 | 140 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar