Tespitte, eleştiride denge ve adalet

Bir arkadaşım whatsapp grubunda yazılanlardan şikayet etti önceki akşam. İnsanların ruh halinin tuhaflaştığını ve uçlara doğru kaydığını anlattı. Sürekli eleştiren, karamsar yorumlar...

Bir arkadaşım whatsapp grubunda yazılanlardan şikayet etti önceki akşam. İnsanların ruh halinin tuhaflaştığını ve uçlara doğru kaydığını anlattı. Sürekli eleştiren, karamsar yorumlar yapan arkadaşlarından dolayı bunalmış.

Ona şöyle dedim: Eğer bir insan iktidarı hep eleştiriyorsa, hiç doğru yaptığından bahsetmiyorsa ve sürekli kötülüyorsa bil ki orada bir sorun var demektir. O insanların analizlerinde, yazdıklarında denge ve adalet kalmamıştır. Dolayısıyla yazılanlara inanma.

Aynı şey tersi için de geçerli tabii ki. Ülkede hiç sorun yokmuş gibi, iktidarın eleştirecek hiç icraatı yokmuş gibi yazanların da denge ve adaleti kaybolmuş demektir. Orada da bir sorun var.

HAYATA SİYAH BEYAZ BAKMAK

Sadece medyada, sosyal medyada değil, her gün karşılaştığım insanlarda bu tavrı görüyorum.

Sanırım siyah ve beyaz günlere döndük. Bir şeyi tanımlamak için elimizde başka renk kalmadı sanki. Siyah ve beyazdan başka tanım kullanmıyor kimse.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zehirli su, inci, hakikat 15 Şubat 2019 | 6.532 Okunma Bayrak hassasiyeti güzel ama 14 Şubat 2019 | 6.160 Okunma Liyakat ve ehliyet meselesine iki örnek 13 Şubat 2019 | 8.098 Okunma Propaganda savaşı ve Uygur halk ozanı 12 Şubat 2019 | 5.823 Okunma “Havet” ittifakı 08 Şubat 2019 | 6.658 Okunma
TÜM YAZILARI