Tehlikeli gidişat

Denetim, denge, adalet ve fırsat eşitliği olmayan bir ortamda herkesin adalet duygusu zedelenir, suçlamaların önü arkası kesilmez. Tehlikeli bir gidişat var. Yazmakta ve anlatmakta zorlanıyoruz. O kadar çok hata yaptı ki bu camia, o kadar çok...

Çok zorlandım.

Konuşurken de zorlandım, yazarken de zorlanıyorum şimdi.

Doğruların arsına sıkışmış yanlışları ayıklamak ne kadar da zor.

Son dönemlerin bitmeyen tartışması tarikatlar mevzu meselemiz.

En son vaka Ali Edizer isimli aklı evvelin yaptıkları.

Herkesi yine öfkeden çıldırttı ve bu camianın mahkum edilme fermanına bir çentik daha attı.

Tuhaf değil mi? Her hafta böyle bir vaka yaşanıyor. Daha Uşşaki tarikatının sapık şeyhini konuşuyorduk. Şimdi Ali Edizer isimli dengesiz çıktı önümüze. Bakalım daha neler çıkacak.

“KÜÇÜK FETÖLER” GENELLEMESİ

Veyis Ateş’in programında (Çarşamba akşamı) konuşuyoruz. Nedim Şener ve İsmail Saymaz dolu dizgin gidiyorlar tarikatlar aleyhine. “İçlerinde iyi niyetli olanları var, devlete kötülük yapmayanlar var, onlar ayrı” demeyi de ihmal etmiyorlar.

Ama onları dinleyenlerin, hiç de böyle iyi niyetli bir ayrım yapacağını sanmıyorum. Nitekim sosyal medyadan mesaj yağdı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Avrupa'da ikinci Müslüman sürgünü 27 Ekim 2020 | 1.075 Okunma Toprağın bana öğrettikleri 25 Ekim 2020 | 610 Okunma Fikri iktidar neden olunamadı? 23 Ekim 2020 | 1.529 Okunma İYİ Parti'ye kim komplo kurdu? 21 Ekim 2020 | 8.104 Okunma Bilge kralı ararken 20 Ekim 2020 | 1.400 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar