Sosyal politika yoksa, Taksim’de olay çok olur

Hafızamız sıkıntılı. Birçok olayı hatırlamıyoruz. Taksim’de bir grup Suriyeli ile yılbaşı eğlencesi sonrası yaşanan tartışmaların benzerlerini kaç defa yaşadık bilen yoktur.Oysa...

Hafızamız sıkıntılı. Birçok olayı hatırlamıyoruz. Taksim’de bir grup Suriyeli ile yılbaşı eğlencesi sonrası yaşanan tartışmaların benzerlerini kaç defa yaşadık bilen yoktur.

Oysa 2016 yılında, Suriyelilere vatandaşlık verilmesi iddiasıyla ilk defa gün yüzüne çıkmıştı tartışma.

O gün bugündür azalmadan, artan ve her fırsatta gün yüzüne çıkan bir sorunun, Taksim’de dışa yansımasından başka bir şey değil yaşadıklarımız.

SÜREKLİ BİRİKEN BİR STRES VAR

Suriyeli göçmenlerle ilgili sokak olayları, kavgalar, gösteriler ve tepkiler fırsatını bulduğu her durumda ortaya çıkıyor. Gelin görün ki, meseleyi günlük tartışmanın ötesinde, çözüme kavuşturduğumuz yok.

Sürekli biriken bir stres, alttan alta devam eden bir nefret, ötekileştirme ve dışlama duygusu beslenip duruyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu kitabı ben yazacaktım 22 Mart 2019 | 5.600 Okunma Bir kriz yönetme başarısı: Yeni Zelanda 21 Mart 2019 | 5.707 Okunma Kutuplaşmanın vurduğu şehir 20 Mart 2019 | 6.806 Okunma İbrahim’e ağıt yakmayın, kendinize yanın 19 Mart 2019 | 5.589 Okunma Sen yine de hayatı ıskalama 15 Mart 2019 | 5.226 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar