Sessiz karşı devrim

Andımız konusunun bir mahkeme kararıyla gündemimize pimi çekilmiş bir bomba gibi bırakıldığı günlerde bu soruyu sormuştu herkes:“Ne oluyor? Bitirdiğimiz tartışmalara yeniden kim bizi geri...

Andımız konusunun bir mahkeme kararıyla gündemimize pimi çekilmiş bir bomba gibi bırakıldığı günlerde bu soruyu sormuştu herkes:

“Ne oluyor? Bitirdiğimiz tartışmalara yeniden kim bizi geri götürüyor?”

Andımız konusuyla sınırlı kalmadı tabii tartışma. Türk kimliği, Kürt meselesi, Türkçe ezan, Cumhuriyetin kuruluşu, Milli şef, Atatürkçülük… diye devam etti. Yıllar önce yapıp, bitirdiğimiz tartışmalara yeniden döndük.

Sanki o konuları konuşup bitirmemiş, yasal düzenlemeler yapılmamış gibi, Türkiye için ‘pranga, bariyer, tabu, kırmızı çizgi, psikolojik yasak…’ artık adına ne derseniz, hepsi yeniden önümüze boca edildi.

Bu tartışmalar siyasete de sıçradı doğal olarak. MHP-AK Parti yerel seçim ittifakının bozulması, tam da o sıcak tartışmanın olduğu günlerde oldu.

‘ATATÜRK İLAH DEĞİLDİR’ TARTIŞMASI

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Muhalefet boşluğu dolar mı? 22 Şubat 2019 | 5.614 Okunma Buradan ‘Saadet’ çıkmaz 21 Şubat 2019 | 8.342 Okunma Yeniden tanzim edelim 20 Şubat 2019 | 5.288 Okunma Tanzim satış meselesini anlamaya çalışalım 19 Şubat 2019 | 5.618 Okunma Zehirli su, inci, hakikat 15 Şubat 2019 | 6.603 Okunma
TÜM YAZILARI