Saadet Partisi'nin zor günleri

Parti tabanın yarısı CHP ile yan yana gözükmekten rahatsız. Bu nedenle son seçimlerde epey tepki gösterdiler. Bir diğer yarısı AK Parti’nin icraatlarından şikayetçi. Temel Bey tüm eleştirilerinden sonra Erdoğan ile nasıl ittifak yapacağını düşünüyor.

Siyasette “ikinci adamlar” diye gözden kaçan ama aslında çok önemli bir konu vardır.

Süleyman Demirel’in ikinci adamı 1969 yılına kadar “Koca Reis” lakaplı Saaddettin Bilginç’ti. Turgut Özal’ın Kaya Erdem. Ecevit’in son yıllarında Hüsamettin Özkan güçlü ikinci adamı olarak aktif siyaset yapmıştı.

Erbakan’ın ise gücü tartışılmaz ikinci adamı Oğuzhan Asiltürk’tü.

Bunlar Türk siyasetinden üzerinde çok çalışma yapılacak isimleridir.

Değerli siyasetçi İlhan Kesici’yi Demirel’in ikinci adamı konusunu konuşmak için aradığımda bana hemen kütüphanesinden tarihimizdeki ikinci adamları anlatan bir kitabın kapağını gönderdi. Hilmi Tutar’ın, “Hun Türklerinden son Türklere İkinci Adamlar”. En kısa zamanda alıp okuyacağım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seni sevdiğimi bil istedim 17 Ocak 2021 | 2.892 Okunma HDP nasıl kapatılır? 15 Ocak 2021 | 3.201 Okunma Saadet Partisi'nin zor günleri 13 Ocak 2021 | 5.205 Okunma Kaçacak yer yok uğraşmayın 12 Ocak 2021 | 2.380 Okunma Bardağın dolu tarafı 10 Ocak 2021 | 349 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar