Oyunu kim kurdu?

İki Profesör (Yaşar Hacısalihoğlu, Hüseyin Bağcı), iki güvenlik politikaları uzmanı (Naim Babüroğlu, Mete Yarar) üç gazeteci (Kemal Öztürk, Mustafa Balbay, Nedret Ersanel)... Pek olmayan bir şey yaptı...

İki Profesör (Yaşar Hacısalihoğlu, Hüseyin Bağcı), iki güvenlik politikaları uzmanı (Naim Babüroğlu, Mete Yarar) üç gazeteci (Kemal Öztürk, Mustafa Balbay, Nedret Ersanel)… Pek olmayan bir şey yaptı Habertürk TV yöneticileri ve bu 7 kişiyi geçen Pazar akşamı bir araya getirip, Kübra Par’ın moderatörlüğünde 4 saat boyunca Ermenistan-Azerbaycan çatışmasını anlamak için tartıştırdı.

En zor durumda olan Kübra Par’dı. Sadece bu 7 kişinin söz sırası, konuşma hakkını düzenleme sorunundan dolayı değil, hepsinin krizi anlamak için ayrı ayrı tezleri vardı ve 7 ayrı tezi aklında tutması gerekiyordu. Bir ara “beynim yanacaktı” dedi reklam arasına giderken.

Hepimiz beyin yakmacasına bu krizi anlamaya çalışıyorduk işin doğrusu. Doğaldır, zira kriz başlayalı bir gün bile olmamıştı. Bırakın bu krizin jeopolitik ve siyasi alt yapısını ortaya çıkarmayı, cepheden sıcak haber almak bile başlı başına sorundu o saatlerde.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Benzeşme cinneti 18 Ekim 2020 | 306 Okunma Anayasa Mahkemesi'nde o gece ne oldu? 16 Ekim 2020 | 62 Okunma Işıkları kapatalım da... 16 Ekim 2020 | 1.188 Okunma Dijital devrimin yeni nesil habercileri 14 Ekim 2020 | 619 Okunma Muhalif olmak, Taraf olmak, Adil olmak 13 Ekim 2020 | 1.668 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar