Örnek alınacak bir imam

Yeni Zelanda’da yaşananlar bize bir şeyler öğretmeye devam ediyor. Krizi büyük bir başarıyla yürüten, sevgisi ve içtenliği ile herkesi kendine hayran bırakan Başbakan Jacinda Ardern’den sonra, şimdi de...

Yeni Zelanda’da yaşananlar bize bir şeyler öğretmeye devam ediyor. Krizi büyük bir başarıyla yürüten, sevgisi ve içtenliği ile herkesi kendine hayran bırakan Başbakan Jacinda Ardern’den sonra, şimdi de katliamın olduğu Nur Camii imamı Cemal Fouda herkesi kendine hayran bıraktı.

Geçtiğimiz Cuma günü namazda Başbakan’ın, devlet protokolünün ve dünyadan gelen çeşitli dinlere mensup binlerce kişinin karşısında yaptığı konuşma, herkese örnek olacak derin, saygın, kuşatıcı ve ders verir nitelikteydi.

Başbakan Ardern herkesin örnek alması gereken bir liderse, Cemal Fouda da herkesin örnek alması gereken Müslüman bir imamdır.

Konuşmayı çok kıymetli bulduğum için, önemli kısımlarını sizin için buraya alıntıladım. Umarım Müslüman dünyasında bu imamların sayısı artar.

KALBİMİZ KIRIK AMA BİZ KIRILMADIK

“Geçen Cuma bu camide dururken, 50 masum insanı öldüren, 42 kişiyi yaralayan ve dünyadaki Müslümanların kalbini kıran o teröristin gözünde, nefret ve cinnet gördüm.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Nureddin Nebati'den ilk ekonomik öngörüler 03 Aralık 2021 | 336 Okunma Ormancılarla bir gün 01 Aralık 2021 | 184 Okunma Göçmenlere tepki neden büyüyor? 30 Kasım 2021 | 214 Okunma Bolu'da sığınmacı olmak 28 Kasım 2021 | 357 Okunma "Fırsatçılar, aç gözlüler" 26 Kasım 2021 | 235 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar