Medya imparatorluğundan butik medyaya

Büyük imparatorluklar parçalanıp yerlerine küçük devletler kuruldu. Büyük yapılar yönetilemez olduğu zamanlarda bu kaçınılmazdır.Medya sektörü bunun aynısı yaşıyor/yaşayacak....

Büyük imparatorluklar parçalanıp yerlerine küçük devletler kuruldu. Büyük yapılar yönetilemez olduğu zamanlarda bu kaçınılmazdır.

Medya sektörü bunun aynısı yaşıyor/yaşayacak. Büyük medya imparatorlukları küçülecek, bölünecek ve yerlerine küçük, etkili butik medya sistemleri kurulacak.

GAZETECİLER İKİYE AYRILDI

Türkiye’nin önemli medya grubu Ciner Medya’nın Habertürk’ü kapatma kararından sonra başlayan tartışmada, ikiye bölünmüş durumdayız.

Bazı meslektaşlarımız kâğıda basılı gazetelerin asla ölmeyeceğini ve hayatiyetini sürdüreceğini iddia ediyor. Ben ve benim gibi düşünen diğer grup ise bunun mümkün olamayacağı kanaatinde.

Ciner Medya CEO’su Kenan Tekdağ çalışanlarına kapatma kararını bildirdiği mektupta, dijital dönüşümün kaçınılmaz olduğunu son derece akılcı bir şekilde açıklamış.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti yeni bir rejim mi kuruyor? 08 Aralık 2021 | 381 Okunma Her şeyi politize etmenin bir bedeli var 07 Aralık 2021 | 584 Okunma Telefon rehberi 05 Aralık 2021 | 351 Okunma Nureddin Nebati'den ilk ekonomik öngörüler 03 Aralık 2021 | 345 Okunma Ormancılarla bir gün 01 Aralık 2021 | 186 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar