Kriz yönetme ve inandırıcılık

Siyaset ve iletişim, en çok kriz anlarından etkilenir. Siyasetçilerin becerisi de kriz anında ortaya çıkar. Birçok kriz, siyasi lider doğurmuştur. Birçok kriz de partilerin, siyasetçilerin büyük yara almasına...

Siyaset ve iletişim, en çok kriz anlarından etkilenir. Siyasetçilerin becerisi de kriz anında ortaya çıkar. Birçok kriz, siyasi lider doğurmuştur. Birçok kriz de partilerin, siyasetçilerin büyük yara almasına neden olmuştur.

Bu yüzden kriz yönetimi başlı başına bir bilim haline gelmiştir.

İstanbul seçimlerinde siyaset ve iletişimde yaşananlar, tam olarak “siyasal iletişim” krizidir.

HUKUK, SİYASET, İLETİŞİM ÜÇGENİ

Seçimlerinde birtakım sorunlar olduğu aşikar. Sonuçlarından yola çıkarsak, değişen oy oranları, yeniden yapılan sayımlar, düzeltilen geçersiz oylar sistemde bazı sorunların olduğunu gösteriyor bize.

Bu teknik sorunların düzeltilmesi için yapılan hukuki itirazların tamamı doğru atılmış adımlardır. Nitekim AK Parti’nin yaptığı da budur.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İYİ Parti'ye kim komplo kurdu? 21 Ekim 2020 | 7.880 Okunma Bilge kralı ararken 20 Ekim 2020 | 1.321 Okunma Benzeşme cinneti 18 Ekim 2020 | 356 Okunma Anayasa Mahkemesi'nde o gece ne oldu? 16 Ekim 2020 | 72 Okunma Işıkları kapatalım da... 16 Ekim 2020 | 1.195 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum