Kral’dan sonra, Kaşıkçı krizinde yeni senaryo

Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesinden sonra Suud cephesinde bir hareketlilik ve değişim var. Ortada bir senaryo dolaşmaya başladı. Bu konuyu birazdan anlatacağım. Sahadan birkaç bilgi vererek, Suud cephesindeki...

Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesinden sonra Suud cephesinde bir hareketlilik ve değişim var. Ortada bir senaryo dolaşmaya başladı. Bu konuyu birazdan anlatacağım. Sahadan birkaç bilgi vererek, Suud cephesindeki değişimin gerçek olup olmadığını anlatayım önce.

Biliyorsunuz cinayetin duyulmasından kısa süre sonra Prens Selman, “Türkiye isterse konsolosluğu arayabilir” diye açıklama yapmıştı. Herkes bunun bir özgüven ve cinayetten uzak birinin açıklaması diye okumuştu.

Oysa sahada gerçek öyle değildi. Önceki güne kadar Suudiler aslında konsolosluğun sadece bir odasına girilmesine ve birkaç dolabın aranmasına izin vermişti. Türkiye de bu yüzden girmiyordu içeri.

Açıklama ile sahadaki durum çelişkiliydi. Ancak şimdi durum öyle değil.

SUUD KRALI’NIN ARAMASINDAN SONRAKİ ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİKLER

Suud Kralı’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aramasından sonra durumun farklılaştığını gördüm. O yüzden de Kaşıkçı soruşturmasını yürüten ekipten önemli bir isimle görüşerek bunun sahaya yansıyıp yansımadığını konuştum:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye ittifakı var mı yok mu? 25 Nisan 2019 | 3.423 Okunma Kültür yolunda şaşırtıcı bir dram 24 Nisan 2019 | 2.179 Okunma Daha ne olacaktı? 23 Nisan 2019 | 5.819 Okunma Kriz yönetme ve inandırıcılık 19 Nisan 2019 | 3.470 Okunma Notre Dame Katedrali ve Emevi Cami karşılaştırması 18 Nisan 2019 | 2.494 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar