Işıkları kapatalım da...

Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım’ın paylaşımı sonrasında açıklama üstüne açıklama yaptı herkes. Doğal olarak eleştiriyorlar. Kendisi de yaptığı paylaşımın hatalı olduğunu, maksadı dışında anlaşıldığını söyledi ve özür diledi.

Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım’ın paylaşımı sonrasında açıklama üstüne açıklama yaptı herkes. Doğal olarak eleştiriyorlar.

Kendisi de yaptığı paylaşımın hatalı olduğunu, maksadı dışında anlaşıldığını söyledi ve özür diledi.

Bununla da kalmadı, Anayasa Mahkemesi kurumsal olarak bir açıklama yapıp, paylaşımı tasvip etmediğini açıkladı.

Buna rağmen eleştiriler durmadı.

Engin Yıldırım’ı FETÖ’cü yapmak için uğraşanlar, Başkan Zühtü Arslan’ı FETÖ’cüleri devlete doldurmakla suçlayanlar, darbe iması yapıldığını iddia edenler, mahkemeyi hemen kapatmak isteyenler… daha neler neler.

Anlaşılan o ki, Anayasa Mahkemesi’nin ışıklarını kapatmak istiyor çoğu kişi. Siyasiler de mahkemenin kapatılmasını, şeklinin, isminin değişmesini istiyor. Bu anlaşıldı.

Benim anlamadıklarım şunlardır:

1. Yeni Cumhurbaşkanlığı sistemine göre Anayasa Mahkemesi'nin yapısını ve işleyişini değiştirmek istiyorsa siyasi irade, bunun için bir çalışma yapar ve uygular. Buna ne engel var?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İsrail'e dost, Fransa'ya korkak, Türkiye'ye düşman 28 Ekim 2020 | 1.197 Okunma Avrupa'da ikinci Müslüman sürgünü 27 Ekim 2020 | 1.152 Okunma Toprağın bana öğrettikleri 25 Ekim 2020 | 612 Okunma Fikri iktidar neden olunamadı? 23 Ekim 2020 | 1.547 Okunma İYİ Parti'ye kim komplo kurdu? 21 Ekim 2020 | 8.107 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar