İlk taşı günahsız olanınız atsın

Kimse içinde bulunduğu mahalleye ya da kendi günahına bakma niyetinde değil. Herkesin gözü ‘ötekinin’ üzerinde. Birini taşlamak için fırsat kolluyor.Hz. İsa’nın kıssasıdır....

Kimse içinde bulunduğu mahalleye ya da kendi günahına bakma niyetinde değil. Herkesin gözü ‘ötekinin’ üzerinde. Birini taşlamak için fırsat kolluyor.

Hz. İsa’nın kıssasıdır. İncil’de geçer.

Zina yaptığı iddia edilen bir kadını taşlamak için can atan topluluğa Hz. İsa şöyle der: “İlk taşı, günahsız olan atsın”.

Kimse taş atamaz. Kadın da affedilir.

SİYASET, MEDYA VE MAHALLENİN DURUMU

Kimsenin cesaret edemediği şey, günahkar olduğunu itiraf etmesidir. Kendini günahsız, ötekini ise taşlanmayı hak etmiş günahkar olarak gören bir topluma dönüştük.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Destici: Seçimlere kendi amblemimizle gireceğiz 03 Aralık 2022 | 120 Okunma Fatih Erbakan'dan altılı masa eleştirisi: Ölümü gösterdiler, sıtmaya razı olacak seçmen 02 Aralık 2022 | 298 Okunma Sahada son durum: Cumhurbaşkanlığında Erdoğan, parlamentoda muhalefet 01 Aralık 2022 | 706 Okunma Muhalefetin Anayasa teklifi heyecan yarattı mı? 29 Kasım 2022 | 374 Okunma Kelimeler tükendiğinde ne olur? 27 Kasım 2022 | 312 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar