HDP nasıl kapatılır?

Ben HDP ile siyaseten mücadele edilmesinden yanayım. HDP’nin Hazine’den aldığı paradan daha önemli olan şey, bu ülkede 6 milyon kişiden aldığı oydur. Bu oyların yönünü değiştirdiğiniz takdirde, HDP otomatik olarak kapanacaktır.

Yargı eliyle diyeceksiniz tabii. Ben ise başka bir şey demek niyetindeyim. Zira yargı eliyle HDP çizgisindeki hareketin daha önce birçok kez partisi kapatıldı, üyeleri hapse atıldı, yasaklandı ama değişen bir şey olmadı.

Hatta tersine bir durum oldu. Daha da radikalleşti, PKK’ya daha cüretkar destek olduklarını gösterdiler. Tüm bunlara rağmen oyları da düşmedi, tersine arttı.

O zaman ortada bir yanlışlık var.

HDP’nin yargı yoluyla kapatılmasını isteyenlerin bu süreci iyi okuması gerekir.

Bu partinin terör örgütü PKK ile olan bağlarını kesmemesi, ona destek vererek toplumsal barışı tehdit etmesi, halkı zehirlemesi sanırım kapatmayı isteyenlerin en güçlü argümanı. Haklılar da.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Milletin nabzı sokakta tutulur 10 Şubat 2021 | 44 Okunma Ölümün ve acının sömürüsü 09 Şubat 2021 | 528 Okunma Gerçeklikten nasıl kopar insan? 07 Şubat 2021 | 545 Okunma Sözün kâr etmediği zamanlar 05 Şubat 2021 | 2.239 Okunma Yeni Anayasa için engel ne olabilir? 03 Şubat 2021 | 1.701 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar