HDP nasıl kapatılır?

Ben HDP ile siyaseten mücadele edilmesinden yanayım. HDP’nin Hazine’den aldığı paradan daha önemli olan şey, bu ülkede 6 milyon kişiden aldığı oydur. Bu oyların yönünü değiştirdiğiniz takdirde, HDP otomatik olarak kapanacaktır.

Yargı eliyle diyeceksiniz tabii. Ben ise başka bir şey demek niyetindeyim. Zira yargı eliyle HDP çizgisindeki hareketin daha önce birçok kez partisi kapatıldı, üyeleri hapse atıldı, yasaklandı ama değişen bir şey olmadı.

Hatta tersine bir durum oldu. Daha da radikalleşti, PKK’ya daha cüretkar destek olduklarını gösterdiler. Tüm bunlara rağmen oyları da düşmedi, tersine arttı.

O zaman ortada bir yanlışlık var.

HDP’nin yargı yoluyla kapatılmasını isteyenlerin bu süreci iyi okuması gerekir.

Bu partinin terör örgütü PKK ile olan bağlarını kesmemesi, ona destek vererek toplumsal barışı tehdit etmesi, halkı zehirlemesi sanırım kapatmayı isteyenlerin en güçlü argümanı. Haklılar da.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Göçmenlere tepki neden büyüyor? 30 Kasım 2021 | 39 Okunma Bolu'da sığınmacı olmak 28 Kasım 2021 | 351 Okunma "Fırsatçılar, aç gözlüler" 26 Kasım 2021 | 233 Okunma "Ekonomik Kurtuluş Savaşı" vereceksek eğer 24 Kasım 2021 | 579 Okunma "Muhalefete güven yok" rehaveti 23 Kasım 2021 | 268 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar