Hayatta dengeyi kurmak

Toprakla hemhâlım bir süredir. Hayatıma kattığı şeyleri anlamaya ve içselleştirmeye çalışıyorum. Yeni şeyler öğreniyorum. Daha önce öğrendiğim bilgilerin ve zihnimi dolduran...

Toprakla hemhâlım bir süredir. Hayatıma kattığı şeyleri anlamaya ve içselleştirmeye çalışıyorum. Yeni şeyler öğreniyorum. Daha önce öğrendiğim bilgilerin ve zihnimi dolduran kalıpların zorlandığını hissediyorum.

Teknoloji, bilim ve doğal yaşam arasında bir denge tutturmam gerekir, bunu anladım. Sonra hayatın birçok alanında bir denge kurmam gerekiyormuş bunu da öğrendim.

DOĞANIN MUHTEŞEM DENGESİ

Doğada geçirdiğim süre içinde, onun kendi varlığını sürdürmek için nasıl ahenkli ve muhteşem bir denge kurduğunu gördüm. Bu dengeyi bozan tek şey insandır, bunu da bilelim.

Toprak herkese eşit davranıyor. Ayrım yapmadan herkesin hakkını veriyor. Gül de, diken de, ısırgan otu da, nane de topraktan nasibini alıyor.

Allah’ın rahmet sıfatı, toprakta neşvünema bulmuş. Her canlının rızkını ayrım yapmadan dağıtıyor. Allah bir gün dahi kaktüsün dikeni var diye cezalandırmadı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti yeni bir rejim mi kuruyor? 08 Aralık 2021 | 407 Okunma Her şeyi politize etmenin bir bedeli var 07 Aralık 2021 | 584 Okunma Telefon rehberi 05 Aralık 2021 | 351 Okunma Nureddin Nebati'den ilk ekonomik öngörüler 03 Aralık 2021 | 345 Okunma Ormancılarla bir gün 01 Aralık 2021 | 186 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar