Erdogan's Way

Şurası bir gerçek ki, Erdoğan siyasi tarihte çok özel olarak anılacak. Bugünden bile birçok açıdan tarihe geçti. Ancak muhalefeti dahi şekillendiren tarzı siyasetinin tam anlamıyla analiz edildiği kanaatinde değilim.

Salon çok sessizdi. Kongre havası değil de, bir konferans ortamı vardı sanki. Herkes; oldukça sakin, ekonomi uzmanının düşük ses tonuyla yaptığı konuşmayı dinliyordu.

Gençlerin ara sıra organize şekilde attığı sloganlar olmasa (ellerindeki metinlerden okuyorlardı sloganları), burada bir kongre olduğunu düşünmeyecektik.

Ali Babacan’ın Kocaeli il kongresini ve ardından esnaf ziyaretini takip ederken, aldığım notlardan bir şuydu: Heyecansız mı dememiz gerekiyor, yoksa başka bir siyaset tarzı mı?

BABACAN’IN TARZI SİYASETİ KARŞILIK BULUR MU?

Genel başkan yardımcılarından biri, bu “heyecansız” ortamın Ali Babacan’ın tercihi olduğunu, bu siyasal dili bilinçli olarak kullandığını söyledi.

Peki bu tarz, seçmende karşılık bulur mu?

Evet, bir gazeteci olarak anlattıklarını ben iyi anladım ama benimle beraber bir köylünün, işçinin, çiftçinin, yani herkesin aynı şekilde anladığı söylenebilir mi?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seni sevdiğimi bil istedim 17 Ocak 2021 | 2.964 Okunma HDP nasıl kapatılır? 15 Ocak 2021 | 3.201 Okunma Saadet Partisi'nin zor günleri 13 Ocak 2021 | 5.208 Okunma Kaçacak yer yok uğraşmayın 12 Ocak 2021 | 2.380 Okunma Bardağın dolu tarafı 10 Ocak 2021 | 360 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar