Ekrem İmamoğlu’na sorular

CHP’nin sancılı geçen İstanbul’a aday belirleme sürecinde, Ekrem İmamoğlu isminin belirlenmesi herkesi şaşırtmıştı. Tanınmıyordu. Doğrusu şuana kadar gösterdiği performans ve...

Kemal Öztürk ve Ekrem İmamoğlu

CHP’nin sancılı geçen İstanbul’a aday belirleme sürecinde, Ekrem İmamoğlu isminin belirlenmesi herkesi şaşırtmıştı. Tanınmıyordu. Doğrusu şuana kadar gösterdiği performans ve gösterilen ilgi nedeniyle beklenenin üzerinde bir çizgi yakaladı.

Ben de kendisini merak edenlerdendim. Bu yüzden röportaj talep ettim. Bir saate yakın görüşmemizin ardından vardığım sonuç şudur:

CHP’de İstanbul’a başkan adayı olarak adı geçen Muharrem İnce ve Gürsel Tekin gibi isimlerden daha iyi ve başarılı bir isim. Ancak benim kriterlerime göre vasat bir siyasetçi. Karadenizli bir müteahhit. Hırslı, enerjik ve politik bir zihni var. Bu özellikte çok sayıda siyasetçi var.

Sanırım CHP’yi kurtarması beklenen “siyasi mehdi” kendisi değil. Lakin klasik CHP çizgisinin üstünde ve önemli görevler üstlenecek bir potansiyeli var yine de.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu kitabı ben yazacaktım 22 Mart 2019 | 5.659 Okunma Bir kriz yönetme başarısı: Yeni Zelanda 21 Mart 2019 | 5.712 Okunma Kutuplaşmanın vurduğu şehir 20 Mart 2019 | 6.812 Okunma İbrahim’e ağıt yakmayın, kendinize yanın 19 Mart 2019 | 5.590 Okunma Sen yine de hayatı ıskalama 15 Mart 2019 | 5.226 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar