Ekonomik savaş fırsatçıları

Adını tam olarak böyle koymak zorundayız: ABD Türkiye’ye ekonomik savaş açtı ve kötülük yapmak için uğraşıyor.Türkiye’nin ekonomi bakanı, ekonomi programını açıklarken, tam o...

Adını tam olarak böyle koymak zorundayız: ABD Türkiye’ye ekonomik savaş açtı ve kötülük yapmak için uğraşıyor.

Türkiye’nin ekonomi bakanı, ekonomi programını açıklarken, tam o saatte ABD Başkanı’nın tivit atarak, ülke ekonomisini sarsacak mesajlar yayınlamasını başka türlü açıklayamazsınız. Bu, aleni kötülük yapmak, aleni düşmanca davranmaktır.

Dolayısı ile ekonomimizin sarsılmasının temel nedeni, rasyonel ekonomik sorunlar değil, eko-politik müdahalelerdir.

Bu konuyu hem Cumhurbaşkanı hem de hükümet üyeleri detaylıca anlattı.

Ben başka bir yere dikkat çekmek istiyorum. Savaşlarda vurgun yapmak, fırsatçılık yapmak isteyenler gibi, bu ekonomik savaşta da aynı şeyi yamak isteyenler var.

Sadece para kazanmak için değil, siyasi ve ideolojik kazanç elde etmek isteyenler de bulunuyor. İşte buna dikkat çekmek niyetindeyim.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bolu'da sığınmacı olmak 28 Kasım 2021 | 167 Okunma "Fırsatçılar, aç gözlüler" 26 Kasım 2021 | 231 Okunma "Ekonomik Kurtuluş Savaşı" vereceksek eğer 24 Kasım 2021 | 579 Okunma "Muhalefete güven yok" rehaveti 23 Kasım 2021 | 268 Okunma Kimin eleştirisi dikkate alınıyor? 21 Kasım 2021 | 520 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar