Dünyanın en şaşırtıcı yarışı

-MOĞOLİSTAN- Uçağın pervaneli olması biraz heyecan yarattı aramızda. Hafiften korkanlarımız var. İki saat gecikmeyle kalkacak uçak, Moğolistan’ın en fakir bölgesi, Kazakistan sınırına yakın...

-MOĞOLİSTAN-

Uçağın pervaneli olması biraz heyecan yarattı aramızda. Hafiften korkanlarımız var. İki saat gecikmeyle kalkacak uçak, Moğolistan’ın en fakir bölgesi, Kazakistan sınırına yakın, Bayan Ulgi’ye gidiyor.

Uçağa binenler dikkat çekici. Bir grup Batılı, Çinli ve Koreli turist, bir grup da tamamı Türkiye’den gelenler.

AYNI GEMİDEYİZ FAKAT AMAÇLARIMIZ FARKLI

Altay dağlarına yakınlığı ve yüksekliği nedeniyle, Bayan Ulgi turistlerin ilgi odağı. Dağlarda, yaylalarda geleneksel Moğol ve Kazak çadırlarda kalıp, uzun yürüyüşler ve dağ tırmanışları yapıyor yabancılar. Hepsi outdoor kıyafetleri ve sırt çantalarıyla uçakta hemen kendini belli ediyor zaten.

Türkiye’den gelenlerin ise dağ yürüyüşü ya da gezmeyle ilgileri yok. Onlar Moğolistan’ın bu en fakir şehrine yardım getirmiş gönüllü yardım kuruluşlarının, gönüllü çalışanları.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Göçmenlere tepki neden büyüyor? 30 Kasım 2021 | 76 Okunma Bolu'da sığınmacı olmak 28 Kasım 2021 | 351 Okunma "Fırsatçılar, aç gözlüler" 26 Kasım 2021 | 233 Okunma "Ekonomik Kurtuluş Savaşı" vereceksek eğer 24 Kasım 2021 | 579 Okunma "Muhalefete güven yok" rehaveti 23 Kasım 2021 | 268 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar