Dini, örgütlerin elinden kurtarmak

Adnan Oktar ve FETÖ yapılarının temel dayanağı dini duygulardır. Çünkü duygu akıldan daha güçlüdür. FETÖ ya da Adnan Oktar, bu kadar güçlü örgütleri, dinden soyutlanmış bir...

Adnan Oktar ve FETÖ yapılarının temel dayanağı dini duygulardır. Çünkü duygu akıldan daha güçlüdür. FETÖ ya da Adnan Oktar, bu kadar güçlü örgütleri, dinden soyutlanmış bir fikirle kuramazlardı.

Her iki sapkın yapı da üyelerini suç işlemeye teşvik ederken, dini kullanmadan nasıl motive edebilirdi ki? Hangi akıl, çocuk tacizini, ahlaksız görüntülerle şantajı, hırsızlığı, vatana ihaneti rahatlıkla kabul edebilir?

Eğer dini saptırarak bu suçları meşru hale getirirseniz, bir cennet vaadiyle insanların duygularını sömürürseniz, akıl rahatlıkla devre dışı kalabilir. İşte o zaman aklı olmayan robotlara dönüşmüş insanlara istediğinizi yaptırabilirsiniz.

Din, insanın en büyük motivasyon ve adanma aracıdır. Bugün dünyada İslam’ın ve insanlığın başına bela olmuş terör örgütlerinin hepsi, dini bir uyuşturma ve aklı devre dışı bırakma aracı olarak kullanıyor.

Bizim ülkemizde de FETÖ, IŞİD, ve Adnan Oktar işte tam olarak bunu yaptı. Çocuklarımızı kandırdı, kaçırdı ve içinden çıkılmaz kirli ilişkiler ağında tutsak etti.

ADANMIŞLIK VE AKLI DEVRE DIŞI BIRAKMAK

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti yeni bir rejim mi kuruyor? 08 Aralık 2021 | 381 Okunma Her şeyi politize etmenin bir bedeli var 07 Aralık 2021 | 584 Okunma Telefon rehberi 05 Aralık 2021 | 351 Okunma Nureddin Nebati'den ilk ekonomik öngörüler 03 Aralık 2021 | 345 Okunma Ormancılarla bir gün 01 Aralık 2021 | 186 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar