Dağların öğrettikleri

-Kaz Dağları- Altın sarısı saçlarıyla, dillere destan bir güzelliği vardı. Babası annesinin ölümünden sonra onu da alıp, Güre köyüne yakın, Kavurmacılar köyüne yerleşmişti....

-Kaz Dağları-

Altın sarısı saçlarıyla, dillere destan bir güzelliği vardı. Babası annesinin ölümünden sonra onu da alıp, Güre köyüne yakın, Kavurmacılar köyüne yerleşmişti. Çobanlık yapardı.

Yaşı ilerleyen ve artık hacca gitmek isteyen baba, güzel kızını komşusuna emanet eder ve uzun bir yolculuğa çıkar.

Döndüğünde köyde kimse ona selam vermez. Sarıkız’ın kötü yola düştüğünü söylerler. Üzüntüsünden perişan olan baba kızını alır, dağların tepesine götürür. Yanına birkaç kaz bırakır ve köye döner. Kızını ölmesi için yabana teslim eder aslında.

Yıllar sonra köyüne bir yolcu gelir. Yolunu şaşırdığını, dağ başında kendisine bir Sarıkız’ın yardım ettiğini, kızın çok sayıda kazları olduğunu söyler.

Baba kızının ölmediğini anlar ve onu bulmaya gider.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti yeni bir rejim mi kuruyor? 08 Aralık 2021 | 435 Okunma Her şeyi politize etmenin bir bedeli var 07 Aralık 2021 | 584 Okunma Telefon rehberi 05 Aralık 2021 | 351 Okunma Nureddin Nebati'den ilk ekonomik öngörüler 03 Aralık 2021 | 345 Okunma Ormancılarla bir gün 01 Aralık 2021 | 186 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar