Ahbap Partisi

Haluk Levent’in şu anda 4,5 milyon takipçisi var. Bir gün Haluk Levent’in “Ahbap Partisi” kurduğunu düşünelim. Karşılık bulur mu, bulmaz mı?

Siyasette bir daralma ve tıkanma olduğu içindir ki, son beş yılda neredeyse tüm partiler bölündü ve yeni partiler doğdu. Partiye dönüşecek hareketler de yolda.

Yeni kurulan partiler, koptukları partilerin halkın isteklerini yeterince karşılamadığını söyleyerek farklı bir parti kuruyor.

Gelin görün ki aslında aralarında çok derin farkların olduğunu söyleyemeyiz. Parti programlarına bakarsanız sağ ve solda kümelenen partilerin birbirinin benzeri olduğu görülüyor.

İlginç bir şekilde yeni kurulan tüm partiler geleneksel sağ ve sol kavramlarının artık olmadığını, siyasetin yeni kavramlar üzerinden yürüyeceğini söylüyorlar. Lakin bunun ne olduğu henüz netleşmiş değil.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Telefon rehberi 05 Aralık 2021 | 175 Okunma Nureddin Nebati'den ilk ekonomik öngörüler 03 Aralık 2021 | 341 Okunma Ormancılarla bir gün 01 Aralık 2021 | 184 Okunma Göçmenlere tepki neden büyüyor? 30 Kasım 2021 | 214 Okunma Bolu'da sığınmacı olmak 28 Kasım 2021 | 357 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar