Ahbap Partisi

Haluk Levent’in şu anda 4,5 milyon takipçisi var. Bir gün Haluk Levent’in “Ahbap Partisi” kurduğunu düşünelim. Karşılık bulur mu, bulmaz mı?

Siyasette bir daralma ve tıkanma olduğu içindir ki, son beş yılda neredeyse tüm partiler bölündü ve yeni partiler doğdu. Partiye dönüşecek hareketler de yolda.

Yeni kurulan partiler, koptukları partilerin halkın isteklerini yeterince karşılamadığını söyleyerek farklı bir parti kuruyor.

Gelin görün ki aslında aralarında çok derin farkların olduğunu söyleyemeyiz. Parti programlarına bakarsanız sağ ve solda kümelenen partilerin birbirinin benzeri olduğu görülüyor.

İlginç bir şekilde yeni kurulan tüm partiler geleneksel sağ ve sol kavramlarının artık olmadığını, siyasetin yeni kavramlar üzerinden yürüyeceğini söylüyorlar. Lakin bunun ne olduğu henüz netleşmiş değil.

Bu köşe yazısını aşağıdaki linke tıklayarak sesli bir şekilde dinleyebilirsiniz

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kızmak yok -1- Muhalefette değişim zamanı 29 Mayıs 2023 | 1.502 Okunma 2. tur seçmen psikolojisini anlamak 26 Mayıs 2023 | 533 Okunma Seçim sonuçları konusunda önemli bir bilgi 25 Mayıs 2023 | 1.100 Okunma Aşk ve nefret arasında siyaset 23 Mayıs 2023 | 809 Okunma Seçimden dersler 3: Meral Hanım 19 Mayıs 2023 | 754 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar