ABD’ye çok güçlü cevap nasıl verilir?

ABD krizinden sonra sosyal medyada çok sayıda dolar ve ABD bayrağı yakanı görünce hatırladım.Yıllarca Beyazıt Meydanı’nda ABD ve İsrail bayrağı yaktık. Atmadığımız slogan, etmediğimiz...

ABD krizinden sonra sosyal medyada çok sayıda dolar ve ABD bayrağı yakanı görünce hatırladım.

Yıllarca Beyazıt Meydanı’nda ABD ve İsrail bayrağı yaktık. Atmadığımız slogan, etmediğimiz küfür kalmadı. Ne İsrail’in, ne de ABD’nin zulmü bitti.

Bir Amerikalıya bunu anlatıp, “artık bayrak yakmıyorum” dedim. “ABD’nin dostu mu oldun?” diye sordu. “Hayır” dedim. “Artık ABD’li haber ajanslarının Ortadoğu’daki üstünlüğüne son verecek bir ajans inşa ederek, bayrak yakmadan daha önemli şeyler yapmakla meşgulüm” demiştim. Adam “asıl o zaman bizi yakarsın” dedi.

ABD’NİN CANINI EN ÇOK NE YAKAR?

Ne desek, ne yapsak içimiz soğumuyor. ABD’nin bize yaptığı haksızlığa ve düşmanlığa karşı herkes bir şey yapalım diyor, hükümet bazı adımlar atıyor.

ABD ürünlerine ek vergiler geliyor, teknolojik cihazlarına boykot uygulanacak, ABD’li şirketlere reklam verilmeyecek, başka müttefik aranacak… arkası gelecek sanırım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AK Parti yeni bir rejim mi kuruyor? 08 Aralık 2021 | 437 Okunma Her şeyi politize etmenin bir bedeli var 07 Aralık 2021 | 584 Okunma Telefon rehberi 05 Aralık 2021 | 351 Okunma Nureddin Nebati'den ilk ekonomik öngörüler 03 Aralık 2021 | 345 Okunma Ormancılarla bir gün 01 Aralık 2021 | 186 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar