ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Bıyık meselesi nasıl başladı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın etrafındakilere neden bıyık bıraktırdığını ve bu işin nasıl başladığını öğrendiğimde, adeta ipten döndüm diyebilirim .

Kemal Öztürk
Kemal Öztürk Yeni Şafak Gazetesi
22 Haziran 2017 | 12.4 K

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın etrafındakilere neden bıyık bıraktırdığını ve bu işin nasıl başladığını öğrendiğimde, adeta ipten döndüm diyebilirim. Anlatacağım ama önce şuraya bir not düşmek istiyorum.

Bu yazıdan dolayı başıma bir şey gelirse, benimle beraber bir kişi daha ‘yansın’ istiyorum: Çok sevdiğim dostum Metin Gım. Çünkü bu yazıyı yazmam için beni çok tahrik etti. Niyetim yoktu. İftar kulisi yazımdan sonra kanıma girdi, bu bıyık kulisi yazısını yazdırdı. Durum bilinsin.

BIYIK BIRAKTIRMA İLK NASIL BAŞLADI

Geçen seneydi. Bir başbakan yardımcısının bıyık bıraktığı dikkatimi çekti. Hayatta bıyık bırakacak biri değildi. Çünkü yakışmadığını aynaya ilk baktığında hemen anlardı. Sonra baktım başka bakanlar, siyasiler de bıyık bırakıyor. Lakin estetik açıdan sorun büyük.

Bir tivit yazayım dedim. ‘Bıyık bırakma modasını başlatan her kimse, AK Parti’nin oyları düşsün istiyor herhalde’ diyecektim. ‘Ya bir sorayım şu moda nasıl başlamış’ diye Ankara’daki eski arkadaşları aradım

Telefonun öbür ucundaki arkadaşım (muhtemelen arpa boyu kadar olan bıyığını burmaya çalışıyordu), neşeli bir şekilde olayı anlatıyor ama ben soğuk terler döküyorum. Meğer ne büyük tehlike atlatmışım. Çünkü modayı başlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bizzat kendisiymiş.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER