Batı’nın PKK sorunu

Avrupa Parlamentosu’nun perşembe günü aldığı karar ve Amerikalı generallerin Menbiç’te YPG/PKK’lılarla samimi görüntüler eşliğinde verdiği mesajlar Batılı ülkelerin PKK konusunda ne kadar...

Avrupa Parlamentosu’nun perşembe günü aldığı karar ve Amerikalı generallerin Menbiç’te YPG/PKK’lılarla samimi görüntüler eşliğinde verdiği mesajlar Batılı ülkelerin PKK konusunda ne kadar sorunlu bir tavır içerisinde olduğunu yeniden ortaya koydu.

Avrupa Parlamentosu’ndaki Türkiye konulu oturumda, her zaman olduğu gibi, Türkiye’nin güvenlik kaygılarını anlamak istemeyen konuşmalar yapıldı, PYD/PKK temsilcisi dinleyicilere ayrılan bölümden oturumu izledi ve Parlamento dışında PKK yandaşlarının gösteri yapmalarına izin verildi.

AB Dış Politika Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini de yaptığı konuşmada, yeni cepheler açmanın Türkiye’yi daha güvenli kılmayacağını ve sadece BM terör listesindeki örgütlere karşı askerî operasyon yapılması gerektiğini ileri sürerek Zeytin Dalı Harekâtı’nı eleştirdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’yi Rusya’dan ayırmak! 18 Nisan 2018 | 105 Okunma ABD-Rusya gerginliğinde Türkiye’nin tavrı ne olmalı? 14 Nisan 2018 | 105 Okunma Suriye’den Üçüncü Dünya Savaşı çıkar mı? 11 Nisan 2018 | 182 Okunma Terör devleti ve ortakları 07 Nisan 2018 | 70 Okunma Türkiye-Rusya-İran zirvesi neden önemli? 04 Nisan 2018 | 111 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar