Favori de ne demek?

Futbol dünyası tabii ki Dünya Kupası ve diğer kıtaların kupalarında ciddi bir değişime uğramıştır. Son 20-25 yılın bu değişiminde kâğıt üzerinde büyük favori gibi...

Futbol dünyası tabii ki Dünya Kupası ve diğer kıtaların kupalarında ciddi bir değişime uğramıştır. Son 20-25 yılın bu değişiminde kâğıt üzerinde büyük favori gibi görünen takıma karşı her şeyden önce koca oyun boyunca bir dayanıklılık elde etmeniz gerekiyor. Yani fiziksel olarak rakibinizde ince narin işler yapabilenler olsa bile pas aralarını kapatıp kademelerde sıkışarak kımıldatmama üzerine başarılı olmanız gerekiyor. Kazandığınız veya ikram edilen toplarla da özellikle çabuk ve dikine çıkabilirseniz skor tabelasında olmadık görüntüleri bile sağlayabiliyorsunuz. 
Almanya, Meksika karşısında oyunun neredeyse yüzde 80’lik bölümünde tek kale görüntüsü veren takımdı. Ama Meksika çıkışlarda topları zamanında ve isabetli kullanabilse fi tarihinde Almanya’nın Brezilya’yı dağıttığı gibi maçı beşlik yapardı. 
H H H
Sonra en büyük favori diye gösterilen Brezilya’nın İsviçre maçına baktık. Orada da kurgu aynıydı. İsviçre iyi kapanıyor, özellikle Neymar’ın ‘one man şov’una karşı kademeli ve diri karşılamalar yapıyor ve de rakibin üzerine basabildiği kadar basmaya çalışıyordu. Coutinho’nun muhteşem şutuna İsviçre bir yüksek topta cevap vererek Dünya Kupası öncesi tahmin şampiyonasına oynayanların hepsini terse yatırdı. 

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu maç tekrar oynandı, yuh! 14 Şubat 2019 | 89 Okunma Tur burada bitmeliydi 13 Şubat 2019 | 145 Okunma Tuhaf bir maç 09 Şubat 2019 | 144 Okunma İşte Çiğdem Karaaslan! 07 Şubat 2019 | 92 Okunma Kedi fare oyunu 02 Şubat 2019 | 127 Okunma
TÜM YAZILARI