ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Avrupa’da bir başka

Maçın skorunu ve futbolunu bir kenara bırakarak en çok konuşulacak mesele Valbuena’nın G .

Kemal Belgin
Kemal Belgin Milli Gazete
09 Kasım 2018 | 4.7 K
Maçın skorunu ve futbolunu bir kenara bırakarak en çok konuşulacak mesele Valbuena’nın G.Saray maçından sonra bu maçı da F.Bahçe’ye çevirişi olacaktır
 
F.Bahçe, UEFA Avrupa Ligi’nde grubunda eskilerin ünlü ama şimdinin palavra takımı Anderlecht’i bu defa elini kolunu sallayarak rahat rahat yenip bence gruptan çıkma vizesini aldı. 
Koeman’ın bu oyuna da dörtlü forvetli yani çift santrforla çıkışını yadırgamadım desem yalan olur. Çünkü Anderlecht takımı sadece orta sahasında savunmadan çıkan, kenar adamlarıyla da halı saha yazlık takımı pası yapabilen bir takımdı. Oranın F.Bahçeli oyuncular tarafından doldurulamayışı, onların bu ucuz özelliklerini sahnelemelerine yardımcı oldu. Ama ne var ki bizim rahmetli Beşiktaşlı Arap Yusuf’u bile tonla paraya transfer etmek isteyen o Anderlect değil, hiç forveti olmayan bir Belçika takımı vardı. Hele hele ilk maçta iki piyango gol atan Baccali yüzünden on kişi oynayan Belçika takımı şayet orta alanın organizasyonda zengin bir F.Bahçe ile karşılaşsaydı skor tabelasını yöneten arkadaş fazla mesaiyi hak ederdi. 
Tabii maçın skorunu ve futbolunu bir kenara bırakarak en çok konuşulacak mesele Valbuena’nın G.Saray maçından sonra bu maçı da F.Bahçe’ye çevirişi olacaktır. Bu oyuncu, ünlü teknik direktör Cocu (!) tarafından altın makas listesinin baş ismi olmuştu. Tabii ki savunmasına yardımdaki zaafları, bazen gereksiz çalımla kaptırdığı toplar, alacağı notları düşürüyordu ama günümüz F.Bahçe kadrosunda da ondan başka “ne futbolcu yahu” diyeceğimiz futbolcu da yoktu. 
Tabii ki yukarıda da değindiğim gibi yazlık halı saha takımı indirildi. Ama şunu da hemen belirteyim, hani iş bittikten sonra herkes yazıp söylüyor da, Alanya maçı böyle bir kurgu ve böyle bir oyun anlayışıyla sıkıntılı olur. Bu oyunun skoru Koeman’ın vizesinin yenilenmesini sağlayabilir. 
 
Maçın adamı: Valbuena
Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER