ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Favori de ne demek?

Futbol dünyası tabii ki Dünya Kupası ve diğer kıtaların kupalarında ciddi bir değişime uğramıştır .

Kemal Belgin
Kemal Belgin Milli Gazete
18 Haziran 2018 | 56

Futbol dünyası tabii ki Dünya Kupası ve diğer kıtaların kupalarında ciddi bir değişime uğramıştır. Son 20-25 yılın bu değişiminde kâğıt üzerinde büyük favori gibi görünen takıma karşı her şeyden önce koca oyun boyunca bir dayanıklılık elde etmeniz gerekiyor. Yani fiziksel olarak rakibinizde ince narin işler yapabilenler olsa bile pas aralarını kapatıp kademelerde sıkışarak kımıldatmama üzerine başarılı olmanız gerekiyor. Kazandığınız veya ikram edilen toplarla da özellikle çabuk ve dikine çıkabilirseniz skor tabelasında olmadık görüntüleri bile sağlayabiliyorsunuz. 
Almanya, Meksika karşısında oyunun neredeyse yüzde 80’lik bölümünde tek kale görüntüsü veren takımdı. Ama Meksika çıkışlarda topları zamanında ve isabetli kullanabilse fi tarihinde Almanya’nın Brezilya’yı dağıttığı gibi maçı beşlik yapardı. 
H H H
Sonra en büyük favori diye gösterilen Brezilya’nın İsviçre maçına baktık. Orada da kurgu aynıydı. İsviçre iyi kapanıyor, özellikle Neymar’ın ‘one man şov’una karşı kademeli ve diri karşılamalar yapıyor ve de rakibin üzerine basabildiği kadar basmaya çalışıyordu. Coutinho’nun muhteşem şutuna İsviçre bir yüksek topta cevap vererek Dünya Kupası öncesi tahmin şampiyonasına oynayanların hepsini terse yatırdı. 

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER