ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Afrin endişeleri

Türkiye, Rusya ve İran arasında yürüyen Astana ve Soçi süreçleriyle Suriye iç savaşını 7 yıl sonra nihayet sona erdirme sinyalleri ufukta görünür gibi olmuştu ki, evvlâ İdlib, sonra Afrin ve ardından bağıra bağıra “Geliyorum” diyen Menbiç gerilimleriyle ortalık yine karıştı .

Kazım Güleçyüz
Kazım Güleçyüz Yeni Asya Gazetesi
13 Şubat 2018 | 4.0 K

Türkiye, Rusya ve İran arasında yürüyen Astana ve Soçi süreçleriyle Suriye iç savaşını 7 yıl sonra nihayet sona erdirme sinyalleri ufukta görünür gibi olmuştu ki, evvlâ İdlib, sonra Afrin ve ardından bağıra bağıra “Geliyorum” diyen Menbiç gerilimleriyle ortalık yine karıştı.

Türkiye’nin Afrin’e girdiği, Suriye ve Rusya’nın İdlib’i, ABD’nin rejim ve Rus güçlerini vurduğu bir ortamda İsrail’in İran İHA’sını, Suriye’nin de İsrail F-16’sını düşürmesi, mevcut gerilimi iyice tırmandırdı.

Eşzamanlı olarak Afrin’de bir helikopterimizin Cumhurbaşkanına göre düşürülmesi, Başbakana göre düşmesi ve aynı gün içinde verdiğimiz şehit sayısının 12’ye yükselmesi, Türkiye açısından, harekâtın başından beri zihinlerde mevcut olan, ama oluşturulan atmosferde seslendirilemeyen endişeleri daha da kuvvetlendirdi.

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER