ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Ganimeti bol maç

GALATASARAY ödülü liderlik koltuğu olan bir maça nasıl başlaması gerekiyorsa öyle başladı .

Kanat Atkaya
Kanat Atkaya Hürriyet Gazetesi
14 Şubat 2018 | 79

GALATASARAY ödülü liderlik koltuğu olan bir maça nasıl başlaması gerekiyorsa öyle başladı.

Hızlı, kararlı, agresif, konsantrasyonu üst seviyede ve gole odaklı... Ligin tabanına yakın bloktan kurtulmak için mücadele eden, Hamza Hamzaoğlu ile silkinse de gücünü toparlayamamış Antalyaspor, bu baskıyı kaldıramadı.

Biraz taktik faullerle Galatasaray’ı durdurmayı denediler, onda da başarılı olamadılar. Gomis, önce Garry Rodrigues’in şuttan asiste dönüşen pasıyla buluşarak direnci kırdı. Aynı ikili 5 dakika içinde bir golde daha ortaklık yaptılar ki; Rodrigues’in koşusu, zamanlaması, pasındaki incelik bizzat gol kadar kıymetliydi.

KISA SÜRELİ BASKI

Feghouli’nin Belhanda’nın şahane pasıyla buluşarak attığı gol, maçı ve 3 puanı cebine koyacak skor ve moral üstünlüğünü de getirdi ev sahibine... Bu erken skor rahatlığı ve Hamza Hamzaoğlu’nun devreyi beklemeden yaptığı değişikliklerle takımına yeniden format atması maçın görüntüsünü değiştirdi.

İkinci yarıda Antalyaspor gol noktalarına taşınan boyutta olmasa da tehdit yaratan bir baskı oluşturdu kısa süreliğine... Yine de net gol fırsatı yakalayan ve kaçıran taraf Galatasaray’dı. 3 gol, 3 puan, ilk 45 dakikadaki coşkulu oyun ve liderlik koltuğu dün gece elde edilen ganimetlerdir Galatasaray için.

DERİNLİK YOK

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER