Yürrü

Demokratik ülkelerde hak arayışlarının farklı yolları vardır. Yürüyüşte bunlardan biridir. Ancak bu yürüyüşü hangi amaçla yaptığınızın önemi büyüktür. Eğer...

Demokratik ülkelerde hak arayışlarının farklı yolları vardır. Yürüyüşte bunlardan biridir. Ancak bu yürüyüşü hangi amaçla yaptığınızın önemi büyüktür. Eğer söylemlerinizle eylemleriniz örtüşmüyorsa inandırıcılığınız kalmamış demektir. Siyasette birlikte yol yürüdüğünüz kişi ve zihniyetler sizin amaçlarınızı ortaya koymaktadır. Özünüzle sözünüz bir olmadığında, sözde adalet için yürümeye kalktığınızda size söylenecek söz “yürrü” olacaktır.  

Kendi liderinize kaset kumpası kurulduğunda karşı çıkmıyor, lideriniz istifa ettiğinde bir köşede fırsat bekliyor ve bu kumpastan kendi lehinize sonuçlar çıkarmak için elli türlü takla atıyorsanız sizin siyasetiniz adalet için değildir.

Adaletin ayaklar altına alındığı, mahkemelere saldırıldığı, savcıların öldürüldüğü dönemde yerinizden kımıldamıyorsanız bugünkü yürüyüşünüzün amacı adalet değildir.

Demokratik bir ülkeyi Hakk'tan ve halktan aldığı güçle değil de okyanus ötesinden aldığı emirlerle, meydanlarda okuduğu bildirilerle, algı operasyonları ile yönetmeye çalışan savcı müsveddelerine ses çıkarmıyorsanız sizin derdiniz adalet değildir.

Yıllardır bu ülkeyi kan gölüne çevirmek isteyen teröristlerin ekmeğine yağ sürer tarzda söylemler içerisinde iseniz ve terör örgütlerine karşı aklınızdan bile geçirmediğiniz bir yürüyüşü bu gün başlatıyorsanız sizin gayeniz adalet değildir.

Canları pahasına ülkelerine sahip çıkarak sokakları ve meydanları dolduran milyonlar için, canını seve seve ülkesi için feda eden şehitlerimiz için, gazilerimiz için kılınızı bile kıpırdatmıyorsanız sizin hedefiniz adalet değildir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zaferlerle dolu bir ay: Ağustos 28 Ağustos 2018 | 3.440 Okunma Kurban 21 Ağustos 2018 | 4.556 Okunma Kan emiciler 14 Ağustos 2018 | 4.140 Okunma Manevi kalkınma 07 Ağustos 2018 | 2.096 Okunma Papaz 31 Temmuz 2018 | 4.776 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar