ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Tanrıyı kıyamete zorlayanlar yeryüzünü cehenneme çevirdi...

İzzet Çapa
İzzet Çapa Superhaber
16 Mayıs 2018 | 112

Aklım almıyor Ortadoğu’da yaşananları. Güya gelişmiş Batı’nın en büyük temsilcisi Amerika ve İsrail, el ele, dünyanın gözünün önünde hiçbir izahı olamayacak cinayetler işliyorlar.

Peki nedir bu iki devleti zıvanadan çıkaran? Hangi gerekçeye dayanarak bu kadar barbarlaşabiliyorlar? Küçücük çocukları, kadınları, masum sivilleri nasıl vicdanları sızlamadan katlediyorlar?

Dün akşam yemek yerken tarih konusunda bilgisine çok güvendiğim bizim Memo’ya bu konuyu sordum. İşte anlattıklarından aklımda kalanlar...

‘Protestanların muhafazakar kanadını temsil eden Evanjelikler, ABD nüfusunun hemen hemen üçte biri. Sözcük anlamı 'kutsal kitaba yönelmek' olan Evanjelizm hızla yayılıyor.

Bu mezhep, Yahudilere ve Siyonizm'e derinden bağlı. Çünkü onların ‘Tanrı'nın seçilmiş halkı’ ve ‘kutsal topraklar'ın da sahibi olduğuna inanıyorlar.

Evanjeliklere göre Ortadoğu'daki karışıklıklar sonucu İsa Mesih yeryüzüne inecek ve kendinden olanları kurtaracak. Ancak Mesih’in gelmesi için, Süleyman Tapınağı’nın yeniden inşa edilmesi gerekiyor. Bunun için de, tapınağın kalıntıları üzerinde bulunan Mescid-i Aksa ve Kubbet’üs Sahra’nın yıkılması lazım.

Devamını Oku