Seçim öncesi partilerde iç kavga

Yerel seçimlere yaklaşık 4,5 ay kaldı. Partiler aday belirlemekle meşgul. İlk sırada başkan adayları var. Onu belediye meclisi ve il genel meclisi adayları izleyecek.Yetki genelde başkanlarda. AKP’de Erdoğan belirleyici....

Yerel seçimlere yaklaşık 4,5 ay kaldı. Partiler aday belirlemekle meşgul. İlk sırada başkan adayları var. Onu belediye meclisi ve il genel meclisi adayları izleyecek.

Yetki genelde başkanlarda. AKP’de Erdoğan belirleyici. CHP’de de durum aynı. Kılıçdaroğlu tartışmalı da olsa Parti Meclisi’nden yetki aldı. Adayları o belirleyecek. MHP’de, İyi Parti’de de kararı merkez verecek.

BELEDİYE BAŞKANLIĞI DAHA CAZİP

Yapılan son anayasa değişikliği sonrasında milletvekilliğinin fazla bir önemi kalmadı. “Cumhurbaşkanlığı Sistemi”nde Meclis etkisiz.

İşin içine bir de rant girince hesaplar değişmiş durumda. Parti farkı gözetmeksizin herkesin gözü belediyelerde.

Eski bir milletvekilinin değerlendirmesine göre, “Bırakalım belediye başkanlığını, belediye meclisi üyeliği bile milletvekilliğinden daha cazip.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu işte bir gariplik yok mu? 21 Şubat 2019 | 64 Okunma ABD’nin mart hazırlığı mı? 20 Şubat 2019 | 3.990 Okunma Türk şirketleri kelepir fiyatına! 18 Şubat 2019 | 2.755 Okunma AKP ve CHP’de 31 Mart sonrası hesapları 17 Şubat 2019 | 6.330 Okunma AKP’nin korktuğu oldu Sanayi üretimi çöktü 15 Şubat 2019 | 2.855 Okunma
TÜM YAZILARI