Beş yıl gitmez!

Seçimler dün yapıldı. Halk sabahın erken saatlerinden itibaren sandık başına akın etti. En erken gelenler genelde yaşlılardı. İlk kez oy kullanacak olan gençler heyecanlıydı. Dede ve ninelerin 18’lik...

Seçimler dün yapıldı. Halk sabahın erken saatlerinden itibaren sandık başına akın etti. En erken gelenler genelde yaşlılardı. İlk kez oy kullanacak olan gençler heyecanlıydı. Dede ve ninelerin 18’lik torunlarıyla kol kola sandık başına gelmeleri hoş görüntüler oluşturdu.

GÜLEN YÜZLER

En çok ilgimi çeken seçmenlerin yüzündeki mutluluk oldu. Sabahları insanlar biraz gergin olur. Ama bu kez farklıydı. Genelde sandığa gelenler güzel giyinmişlerdi. Kadınlar makyajlarını ihmal etmemişlerdi.

Oylarını kullanmak için okulun kapısından girenler etrafa gülücük dağıtıyorlardı. Bir an önce oyunu kullanıp gitmek diye bir dertleri yoktu. Konuşmak, sohbet etmek istedikleri her hallerinden belliydi.

Nitekim oy kullanılan okulun bahçesinde onlarca küçük grupçuk oluşturmuşlar seçim değerlendirmeleri yapıyorlardı.

UMUT VAR

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Seçimden çok sonrası önemli 20 Mart 2019 | 42 Okunma ABD’yi cesaretlendirmeyelim! 18 Mart 2019 | 5.083 Okunma Suyu ısınan bakanlar! 17 Mart 2019 | 6.991 Okunma Yeni Parti, ‘yeni ortak!’ 15 Mart 2019 | 7.405 Okunma AKP ne yapıyor? 14 Mart 2019 | 6.058 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar