AKP’de fırsat kollayanlar!

AKP iktidarı sık sık görüş değiştiriyor. İzlenen politikalarda istikrar değil, istikrarsızlık hakim. Ekonomide, iç siyasette, dış politikada, eğitimde, ... hep aynı. “Türkiye’nin...

AKP iktidarı sık sık görüş değiştiriyor. İzlenen politikalarda istikrar değil, istikrarsızlık hakim. Ekonomide, iç siyasette, dış politikada, eğitimde, ... hep aynı.
“Türkiye’nin mecburiyetleri” sık sık ayar verse de ne yapacağını kestirmek zor. Türkiye dostlarının zaman zaman yaptıkları “öngörülebilir değiller” eleştirisi de bundan.
NEDEN?
AKP’nin neden böyle davrandığını araştırdık. Edindiğimiz bilgilere göre AKP içinde fırsat kollayanlar var. Onlara, “Gizli Amerikancılar” deniyor. Anlatıldığına göre her kademede aktifler.
Daha açık ifadeyle “iktidar içinde iktidar mücadelesi” veriyorlar.
AKP’lilere göre “Reis”e yağ çekenler arasında başı çekiyorlar. Ama her fırsata sızmaya çalışıyorlar. 
“İnce politika” altında “gizli gündemlerini” yerine getiriyorlar.
ABD İLE İLİŞKİLER
ABD ile ilişkileri düzeltmeyi savunuyorlar. Yaşanan ekonomik krizi bahane ederek sıcak para ihtiyacını öne çıkarıyorlar. Erdoğan’ı “Amerika ile anlaşmazsak ekonomik krizin altında kalırız” diye ikna etmeye  çalışıyorlar.
Ancak son günlerde moralleri bozuk. Soçi zirvesinde varılan anlaşma hayallerini suya düşürmüş gibi...
SURİYE
AKP’de genel kanı Suriye yönetimi ile ilişkiye geçilmesi yönünde. İnadın bırakılması ve harekete geçilmesi isteniyor. Türkiye’de buna karşı çıkacak kimsenin olmadığı belirtiliyor. Ama onlar Erdoğan’ın Esad takıntısını kullanıyor. Her fırsatta Erdoğan’ı Esad yönetimine karşı kışkırtıyor.
RUSYA İLE İLİŞKİLER
Rusya ile ilişkilerden rahatsızlar. Açık&ccedil...

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
AKP’nin korktuğu oldu Sanayi üretimi çöktü 15 Şubat 2019 | 2.809 Okunma Hani devlet, bakkallık, manavlık yapmazdı? 14 Şubat 2019 | 322 Okunma Şimdi de Çin uçağı düşürdük! 13 Şubat 2019 | 2.783 Okunma Memura damacana su yasak 11 Şubat 2019 | 1.161 Okunma Memura damacana su yasak 11 Şubat 2019 | 4 Okunma
TÜM YAZILARI