ABD’ye karşı milli mücadele!

ABD, Türkiye’ye karşı düşmanca tutumunu sürdürüyor. Ekonomi üzerindeki baskılarını artırıyor. “Türkiye’yi ekonomik krizle teslim alma” politikasına devam ediyor. Türk heyeti...

ABD, Türkiye’ye karşı düşmanca tutumunu sürdürüyor. Ekonomi üzerindeki baskılarını artırıyor. “Türkiye’yi ekonomik krizle teslim alma” politikasına devam ediyor.
Türk heyeti Washington’da iken Amerikan gazeteleri faaliyetlerini yoğunlaştırdılar. Uluslararası mafyalaşmış finans şirketlerinin sözcüleri, “Piyasalar ABD Türkiye ilişkilerinin tüm ayrıntılarını yakından izliyor” diyerek Türkiye’ye tehdit savuruyorlar.
“Türkiye piyasalarından çıkış” mesajı veriyorlar.
DOLARI TIRMANDIRDILAR
Türk heyeti ile ABD heyetleri arasında görüşmeler sürerken dolar hızla tırmandırılıyor. Dün öğle saatlerine doğru “kara pazartesi”nin bile üzerine çıktı. 5 lira 50 kuruşa doğru harekete geçti.
ABD dolar kuruyla Türkiye’yi teslim olmaya zorluyor. Dün yazdıklarım aynen gerçekleşiyor.
Bu arada, Türkiye’ye yeni yaptırımlardan söz edilmeye başlandı. Psikolojik saldırı bütün hızıyla devrede.
HATANIN BEDELİ
Daha önce bu köşede “ABD ile mücadelenin hata kabul etmeyeceğini” belirtmiştim. Ama ne yazık ki hatalara devam ediliyor.
ABD senin bakanlarına yaptırım kararı alıyor. Sen, ABD’nin ayağına gidiyorsun. ABD’ye heyet göndererek piyasaları yatıştıracağını sanıyorsun. Maça mağlup çıkıyorsun. Bu kafayla, maçı lehine döndürmen de mümkün değil.
Fikir kimden çıktı bilmiyorum. Ama tam da ABD’nin istediği yapılıyor. Yapılan hatalar nedeniyle, ABD’nin görüşmelerde çıtayı daha da yükselttiği anlaşılıyor.
AKP TEK BAŞINA ÇÖZEMEZ
Erdoğan, “Makul süre içinde her şey düzelecek....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Özhaseki FETÖ iddialarına açıklık getirmeli 24 Mart 2019 | 156 Okunma AB, ABD’den kopuyor! 22 Mart 2019 | 389 Okunma Seçim rüşvetleri cennet vaadi 21 Mart 2019 | 5.204 Okunma Seçimden çok sonrası önemli 20 Mart 2019 | 5.573 Okunma ABD’yi cesaretlendirmeyelim! 18 Mart 2019 | 5.084 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar