ÇOK OKUNAN YAZARLAR

AKP’de fırsat kollayanlar!

AKP iktidarı sık sık görüş değiştiriyor .

İsmet Özçelik
İsmet Özçelik Aydınlık Gazetesi
23 Eylül 2018 | 6.5 K

AKP iktidarı sık sık görüş değiştiriyor. İzlenen politikalarda istikrar değil, istikrarsızlık hakim. Ekonomide, iç siyasette, dış politikada, eğitimde, ... hep aynı.
“Türkiye’nin mecburiyetleri” sık sık ayar verse de ne yapacağını kestirmek zor. Türkiye dostlarının zaman zaman yaptıkları “öngörülebilir değiller” eleştirisi de bundan.
NEDEN?
AKP’nin neden böyle davrandığını araştırdık. Edindiğimiz bilgilere göre AKP içinde fırsat kollayanlar var. Onlara, “Gizli Amerikancılar” deniyor. Anlatıldığına göre her kademede aktifler.
Daha açık ifadeyle “iktidar içinde iktidar mücadelesi” veriyorlar.
AKP’lilere göre “Reis”e yağ çekenler arasında başı çekiyorlar. Ama her fırsata sızmaya çalışıyorlar. 
“İnce politika” altında “gizli gündemlerini” yerine getiriyorlar.
ABD İLE İLİŞKİLER
ABD ile ilişkileri düzeltmeyi savunuyorlar. Yaşanan ekonomik krizi bahane ederek sıcak para ihtiyacını öne çıkarıyorlar. Erdoğan’ı “Amerika ile anlaşmazsak ekonomik krizin altında kalırız” diye ikna etmeye  çalışıyorlar.
Ancak son günlerde moralleri bozuk. Soçi zirvesinde varılan anlaşma hayallerini suya düşürmüş gibi...
SURİYE
AKP’de genel kanı Suriye yönetimi ile ilişkiye geçilmesi yönünde. İnadın bırakılması ve harekete geçilmesi isteniyor. Türkiye’de buna karşı çıkacak kimsenin olmadığı belirtiliyor. Ama onlar Erdoğan’ın Esad takıntısını kullanıyor. Her fırsatta Erdoğan’ı Esad yönetimine karşı kışkırtıyor.
RUSYA İLE İLİŞKİLER
Rusya ile ilişkilerden rahatsızlar. Açık&ccedil...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER