ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Suriyeli Kürtler PKK’dan rahatsız!

Türkiye’ye gelen bir Rus yetkiliyle Suriye konusunda sohbet etmiştim .

İsmet Özçelik
İsmet Özçelik Aydınlık Gazetesi
21 Mart 2018 | 376

Türkiye’ye gelen bir Rus yetkiliyle Suriye konusunda sohbet etmiştim. Türk savaş uçaklarına Afrin harekatı için hava sahası açılacak mıydı? Rusya bu işe ne diyordu?
Çok ayrıntıya girmedi. Türkiye’nin kendilerinden 60 gün süre istediğini ima etti. 60 gün bana çok kısa gelmişti. Diyarbakır Sur, Nusaybin, Cizre... gibi kendi topraklarımızda operasyonlar uzun sürmüştü. Suriye’de çok daha uzun sürer diye düşünmüştüm. Ama Türk Ordusu 58. günde Afrin şehir merkezini kontrol altına aldı.
Öyle görünüyor ki hesap sıfır hatayla tuttu.

MUSTAFA KEMAL’İN ASKERLERİ

Türk Ordusu Afrin’de kontrolü sağladıktan sonra Türkiye kamuoyuna mesaj vermeyi de ihmal etmediler. Toplu olarak çektikleri zafer videoları televizyonlarda yayımlandı. En çok da “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” sloganları dikkatimi çekti.
İçindeki FETÖ’yü temizleyen Türk Ordusu içerde ve dışarıda PKK’yı hendeğe gömüyor. “Mustafa Kemal’in askeri” olduğunu gösteriyor.

AFRİN VE FIRAT’IN DOĞUSU

Aydınlık olarak PKK’nın Afrin’den kaçışını günler öncesinden haber almış ve manşetimize taşımıştık. Afrin’in içindeki yerel kaynaklarımızın verdiği bilgiler gerçek, PKK/PYD’nin tehditleri boş çıktı.
Neredeyse kurşun atmadan şehri terk ettiler, kaçtılar.
Peki, bu durum Fırat’ın doğusunda nasıl karşılandı? Suriyeli Kürtler gelişmeleri nasıl değerlendiriyor?

SURİYELİ KÜRTLER TEPKİLİ

Suriye’de akrabaları olan Türk vatandaşları, Türkiye’ye gelen Suriyelilerin Su...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER