ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Davutoğlu Meclis Başkanı olacak mı?

Meclis’in yeni yasama yılı 1 Ekim’de başlayacak .

İsmet Özçelik
İsmet Özçelik Aydınlık Gazetesi
14 Eylül 2017 | 187

Meclis’in yeni yasama yılı 1 Ekim’de başlayacak. Meclis Başkanı İsmail Kahraman’ın görev süresi doluyor. Meclis yeniden başkan seçecek.

AKP’de “Meclis Başkanı kim olacak?” tartışması başladı. Kararı Erdoğan vereceği için herkes oradan gelecek işareti bekliyor.

Erdoğan’ın İsmail Kahraman’ın görevine devam edip etmemesi konusunda henüz karar vermediği ifade ediliyor. Kahraman, “Cumhurbaşkanlığı sistemi” ile ilgili anayasa değişikliğini başarı ile Meclis’ten geçirmiş olsa da yaşlılığı ve yakınları ile ilgili şikayetler şansını zorluyor.

DAVUTOĞLU SEÇENEĞİ

Tartışmalar sürerken eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Meclis Başkanı olacağı iddiaları gündeme geldi. İddiayı AKP ve Saray çevrelerine sordum. Pek ihtimal veren olmadı. “Davutoğlu’nun son dönemlerde Erdoğan’ın yakın çevresinde boy göstermesini” hatırlattım, güldüler.

Şu anda partide etkin ve Erdoğan’a da yakın bir isim şunları söyledi:

“Abdullah Gül ve Davutoğlu yakın takipte. Kimlerle konuşuyorlar, kimler ziyaret ediyor izleniyor. Cumhurbaşkanımız bazılarını yakınında tutarak yanlış yapmalarını önlemeye çalışıyor. Bu durum başka şekilde yorumlanmamalı. Bana göre Davutoğlu’nun Meclis Başkanlığı hayal bile olamaz.”

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER