İsmet Özçelik
İsmet Özçelik Aydınlık

AKP’ye gollük paslar!

13 Ağustos 2017 | 364

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, bakanlar ve AKP sözcüleri son günlerde maden bulmuş gibiler. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile bazı CHP milletvekillerinin açıklamaları üzerine tepinip duruyorlar.

CHP’den gelen “pasları” gole çevirmeye çalışıyorlar.

Öyle görünüyor ki bu durum önümüzdeki günlerde de sürecek. CHP yığınakta hata yapınca, bunu taktiklerle düzeltemiyor. Bir yeri tıkasa diğer yerden patlıyor.

SİLKELESEN DÜŞECEKLER

Bizzat Erdoğan partisindeki erimeden söz ediyor. Yaptıkları hataların buna yol açtığını vurguluyor. “Defolu” yöneticilerden şikayetçi. Yollarını ayıracaklarını söylüyor.

AKP’nin 16 yılını düşündüm. Böylesi bir durum ilk kez yaşanıyor.

Eskiden siyasette “silkele düşecekler” modası vardı. Demirel ve Özal hükümetleri için kullanılırdı. AKP hala birinci parti olsa da, en yakın rakibini neredeyse ikiye katlasa da sıkıntısı büyük. Artık çıta yüzde 50+1’e yükseldiği için durumu sallantıda.

Eskilerin deyimi ile silkelesen yıkılacak.

ABD PLANIYLA OLUR MU?

Ama CHP, AKP’yi ve Erdoğan’ı yıkmak için halka değil, ABD ve AB’ye güveniyor. Onların planları ile Erdoğan’ı yıkmaya çalışıyor.

PKK/HDP’den gelen mesaj açık. Selahattin Demirtaş Edirne’den, Sırrı Süreyya Önder Ankara’dan ses veriyor. “Elimizi sıkıca tutalım, bırakmayalım.”

“Adalet yürüyüşünde” yapılan işbirliği Çanakkale’de yapılacak kurultayda perçinlenmek isteniyor.

Devamını Oku