Sinan Ateş’in Katillerini Kurtarma Planı

Sinan Ateş suikastı, üç yıldır devam eden bir saldırı silsilesinin son halkasıydı. Atılan ilk yumruk ile sıkılan son kurşun bağlantılıdır ve aynı suç örgütünün eylemleridir.

Sinan Ateş suikastı, üç yıldır devam eden bir saldırı silsilesinin son halkasıydı. Atılan ilk yumruk ile sıkılan son kurşun bağlantılıdır ve aynı suç örgütünün eylemleridir.

Bu suikastin bir suç örgütünün eylemi olduğuna ilişkin delil mi arıyorsunuz?

Ateş’ten sonra saldırıların bıçak gibi kesilmesi bile başlı başına bir kanıttır. Çünkü o ana kadar ‘Vur’ diyenler Ateş’ten sonra ‘Dur’ demiştir.

Nasıl Sinan Ateş suikasti, bir suç örgütünün eylemiyse; Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada, sanıkların savunma stratejisi de bir organizasyonun ürünüdür.

Azmettirici Doğukan Çep, tetikçi Eray Özyağcı ve Özyağcı’yı suikast mahallinden motosikletle kaçıran Vedat Balkaya, Emniyet’te, savcılıkta ve defalarca çıktıkları hakimliklerde bir gün olsun dile getirmedikleri bir senaryoyu duruşmalarda anlattılar.

‘Senaryo’ sözcüğünü seçerek kullanıyorum.

HANİ, VEFASIZLIKTANDI?

Özyağcı, ifadelerinde, “Gösterdiğim vefaya karşılık vermediği için aramızda husumet oluştu, kendisini yaralamak için birtakım planlamalar yaptım” demişti.

Azmettirici Çep de “Ateş’i ve yanındakileri tanımam, böyle bir olayın olacağını bilmiyordum” diye konuşmuştu. Tetikçi Özyağcı’ya araç bulması için yardım ettiğini, cinayet işleyeceğinden haberdar olmadığını öne sürmüştü.

19 ay sonra bugün ifadelerini değiştirdiler.

Bu kez Çep, “Azmettirici benim” dedi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Selçuk Özdağ İçin Talimat Verenlere Dokunulsaydı… 12 Temmuz 2024 | 3.117 Okunma Dilan ve Engin Polat, Yasa Dışı Bahis Parasını Akladı Mı? 11 Temmuz 2024 | 5.308 Okunma Eski Emniyet Müdürü, ABK’dan Rüşvet Almakla Suçlanıyor 09 Temmuz 2024 | 7.041 Okunma Karşıyaka'nın Seçil Erzan'ı 08 Temmuz 2024 | 2.764 Okunma Ayhan Bora Kaplan Davasında Sahte Rapor Rezaleti 05 Temmuz 2024 | 3.945 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar