Özel, Emine Şenyaşar’ın görüşme talebini Erdoğan’a iletti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 18 yıl sonra adım attığı CHP’nin Genel Başkanlık odasında bir süre etrafına bakıp “Sanki biraz değişiklik olmuş” dedi.

Aslında oda aynı oda.

Oturma düzeni bile değişmedi.

Ancak Kılıçdaroğlu ile başlayıp İmamoğlu ve Özel ile devam eden değişim çabası CHP’yi baştan sona yeniledi.

Ve nihayet Özel’in 31 Mart’tan sonraki normalleşme çağrısı Erdoğan’ı CHP’nin kapısına getirdi.

Denebilir ki...

Bu bir iade-i ziyaret.

Öyle olsa dahi Erdoğan açısından siyasi önemi azalmıyor. Çünkü Erdoğan’ın 22 yıldır başvurduğu, CHP’yi çöp-çamur ve çukurla özdeşleştiren, din düşmanlığı ve ırkçılıkla suçlayan söylemini aylardır işitmiyoruz. 

CHP karşıtlığını meslek edinmiş olan AK Partili siyasetçiler ve iktidar basını suspus.

MEŞRUİYET TARTIŞMASI BİTTİ

Yalnızca AK Parti’de değil, CHP’de de söylem değişiyor.

Erdoğan’ı karşılamak için CHP’nin kapısına Cumhurbaşkanlığı forsunu asmak, meşruiyet tartışmasını bitirmek demek. Erdoğan’ın meşruiyeti ve partili cumhurbaşkanlığı bahsi CHP açısından Kılıçdaroğlu devriyle birlikte kapanmış görünüyor. 

Geriye bir tek Beştepe’ye ayak basma tövbesi kalıyor.

Öyle anlıyorum ki Beştepe’yi boşaltma ve üniversiteye tahsis etme vaadi bundan böyle hatırlanmaz ve dile getirilmez olur. CHP’liler Beştepe’ye adım atar mı; onu zamanla göreceğiz.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bekir Bozdağlı İddianameyi Sansürlediler 16 Temmuz 2024 | 6.278 Okunma 15 Temmuz’un Sosyalist Savcısı O Geceyi İlk Kez Anlatıyor 15 Temmuz 2024 | 5.753 Okunma Selçuk Özdağ İçin Talimat Verenlere Dokunulsaydı… 12 Temmuz 2024 | 4.031 Okunma Dilan ve Engin Polat, Yasa Dışı Bahis Parasını Akladı Mı? 11 Temmuz 2024 | 5.332 Okunma Eski Emniyet Müdürü, ABK’dan Rüşvet Almakla Suçlanıyor 09 Temmuz 2024 | 7.055 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar