Konsolosluk araçlarıyla uyuşturucu sevkiyatı

‘Hayalet Orhan’ diye tanınan, İranlı uyuşturucu kaçakçısı Naci Şerifi Zindaşti ile kanlı bir hesaplaşmaya girişen ve bu çatışmada kardeşi öldürülen Orhan Ünğan ile ‘Tilki Selim’ lakaplı Selim Işık’ın aralarında bulunduğu 62 şüpheliye operasyon yapıldı.

Ünğan ve diğer şüpheliler dün savcılığa çıkarıldı.

Büyük bir ihtimalle tutuklanacaklar.

ADINI ‘MERT’ YAPMIŞ

Ünğan’ın 2023 yılında adını mahkeme kararıyla ‘Mert’ olarak değiştirdiği ortaya çıktı.

İstanbul Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi’nde iki gün önce sorgulanan Ünğan’a suç örgütü kurup yönetmek ve uluslararası uyuşturucu ticareti suçlaması yöneltildi.

Örgütün Ünğan liderliğinde, ‘Davidof’ kod adlı Ercan Doğru ve ‘Sayo’ lakaplı Safet Kalıc’ın yöneticiliğinde kurulduğu savunuldu.

Avrupa ülkelerinden ‘taş’ ve ‘hap’ dedikleri kokain ve ecstasy ile Balkanlardan ‘ot’, ‘lamba’, ‘shank’, ‘lemon heys’ ve ‘marihuana/mari’ adı verilen Hint kenevirini balıkçı tekneleri, nakliye kamyonları ve “muhtemelen konsolosluk araçlarıyla ülkemize naklettikleri” iddia edildi. 

Uyuşturucunun torbacılar tarafından İstanbul ve İzmir’de satıldığı ileri sürüldü.

İran’dan İstanbul’a getirilen eroinin aynı yolla Avrupa ülkelerine gönderildiği tespit edildi.

Ünğan’a şu soru yöneltildi:

“Uyuşturucu sevkiyatlarında konsolosluk araçları ve balıkçı teknelerinin kullanıldığı yol kime aittir?”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Özel, Emine Şenyaşar’ın görüşme talebini Erdoğan’a iletti 13 Haziran 2024 | 5.342 Okunma Konsolosluk araçlarıyla uyuşturucu sevkiyatı 11 Haziran 2024 | 3.491 Okunma İki kişinin yaşadığı mahallede seçime hile karıştı 10 Haziran 2024 | 3.989 Okunma DEM’lilere normalleşme yasak 04 Haziran 2024 | 5.221 Okunma ‘Çayın altını yakın, üreticinin isyanı yakın!’ 03 Haziran 2024 | 2.961 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar