HDP’den Demirtaş’a yanıt: Bize başvurmadı   

Eski HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, www.artigercek.com adlı internet sitesinde yayınlanan söyleşisinde, seçim sonuçlarından ötürü partisini eleştirdi.“Yeşil Sol’u da...

Eski HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, www.artigercek.com adlı internet sitesinde yayınlanan söyleşisinde, seçim sonuçlarından ötürü partisini eleştirdi.

“Yeşil Sol’u da Kılıçdaroğlu’nu da daha yüksek bekliyordum” dedi.

Emek ve Özgürlük İttifakı’nın kağıt üzerinde kaldığını söyledi. TİP’i kastederek, bazı bileşenlerin ittifak yokmuş gibi davrandığını belirtti.

Cumhurbaşkanı adayı olma istediğini HDP’ye ilettiğini, ne var ki kendisine yanıt verilmediğini öne sürdü.

Demirtaş’ın sözleri şu şekilde:

“Genel merkezimize cumhurbaşkanı adayı olmaya hazır olduğumu ve seçimi ikinci tura bırakıp demokratik hamlelerle daha fazla katkı sunabileceğimizi belirttim. Adaylığım partimizin oy oranını artırabilir dedim. Aslında siyasi yasağım yoktu, ama YSK adaylığımı reddetse bile sonrasında ortaya çıkaracağımız adayı tabanımızın sahiplenmesinin daha kolay olacağını belirttim. Bu önerim herhangi bir gerekçe sunulmadan reddedildi. Gerekçesini halen bilmiyorum.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayhan Bora Kaplan soruşturması ‘Örgüt yok’ diye kapatılmış 24 Eylül 2023 | 373 Okunma Soyer: Akşener’in İzmir hamlesi Ankara ve İstanbul için 22 Eylül 2023 | 2.863 Okunma Tarikat evinin enkazındaki 8 kız hâlâ kayıp 21 Eylül 2023 | 3.093 Okunma Ayhan Bora Kaplan’ı dört yıl önce kim korudu? 19 Eylül 2023 | 2.414 Okunma Selanikli yetim Mustafa’nın filmi 18 Eylül 2023 | 3.211 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar