Eski Emniyet Müdürü, ABK’dan Rüşvet Almakla Suçlanıyor

Ankara Emniyeti’nde Organize Suçlarla Mücadele Şubesinden sorumlu eski İl Emniyet Müdür Yardımcısı Alp Arslan hakkında, sevgilisine doğum günü armağanı olarak Ayhan Bora Kaplan’a (ABK) Rolex saat aldırdığı iddiasıyla rüşvetten dava açıldı. Kaplan da rüşvet vermekle suçlanıyor.

Ayrıca eski Ankara Asayiş Şube Müdürü Oben Özay, Başkomiser Ercan Karagöz ve polis Serdar Coşkun’un “mali profili ile uyumsuz şekilde banka hesaplarına yüksek tutarlarda para yatırıldığı” tespit edildi. Bu üç ise polis mal bildirimine aykırılıktan yargılanacak.

‘Saat almaya zorladı’

Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek olan davanın iddianamesinde Kaplan’ın iddialarına yer veriliyor.

Kaplan, 2017 yılında Albüm Bar’ı işletirken, Arslan ile tanıştığını söylüyor. “Mekanımıza gelirdi. Yanında sevgilisi N.K. vardı” diyor.

Arslan’ın 250 bin dolar rüşvet istediğini de ileri sürerek, şöyle diyor:

“Bu kadar vermem’ dediğimde ‘Sana öyle bir dosya yaparım ki hayatını bitiririm’ dedi. Suç işlemediğimi söyledim. Her gün mekanımı bastılar ve iş yapmamı engellediler.”

Arslan’ın, sevgilisinin doğum gününden bir gün önce arayarak, kendisini hediye almaya zorladığını savunuyor. Ankara’da Next Level AVM’den 10 bin Euro değerinde Rolex saat alıp Turan Güneş Bulvarı’ndaki Yıldız Karakolu’na gelmeden 200 metre gerideki bir kafede N.K.’ye verdiğini savunuyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Selçuk Özdağ İçin Talimat Verenlere Dokunulsaydı… 12 Temmuz 2024 | 3.569 Okunma Dilan ve Engin Polat, Yasa Dışı Bahis Parasını Akladı Mı? 11 Temmuz 2024 | 5.324 Okunma Eski Emniyet Müdürü, ABK’dan Rüşvet Almakla Suçlanıyor 09 Temmuz 2024 | 7.043 Okunma Karşıyaka'nın Seçil Erzan'ı 08 Temmuz 2024 | 2.764 Okunma Ayhan Bora Kaplan Davasında Sahte Rapor Rezaleti 05 Temmuz 2024 | 3.946 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar