Erzurum'da varan iki: Yine denetimsiz Kuran kursu, yine çocuk istismarı

Halk TV Yazarı İsmail Saymaz'ın bugünkü (2.06.2022)''Erzurum'da varan iki: Yine denetimsiz Kuran kursu, yine çocuk istismarı'' başlıklı yazısı.

Erzurum'un Yakutiye ilçesine bağlı Güzelova köyünün imamı Eyyüp Çelik, geçen yıl 7 Ağustos'ta camide Kuran eğitimi verirken, yanına 12 yaşındaki M.Y.Ü. geldi. "Hocam" dedi çocuk, "F.C. hocadan Kuran dersi almak istemiyorum."

Çelik, "Neden?" diye sordu.

- Bize pislik yapıyor.

- Ne pisliği?

- Kötü şeyler yapıyor hocam!

Çelik, öğrencileri teneffüse gönderip M.Y.Ü.'yü imam odasına aldı.

"Anlat bakalım" dedi.

Çelik, duydukları karşısında "Utancımdan daha ileri bir soru soramadım" diyecekti.

Kurs kaçak hafıza teslim
Güzelova köyü camisinin yanında inşa edilen Kuran kursu, hocasının tayini çıktıktan sonra boş kalmıştı.

Köy halkından olan 23 yaşındaki F.C., bu kursta sekiz yıl hafızlık eğitimi aldı. Ancak sınavı geçemediği için hafız olamadı. Haziran 2021'de askerden dönünce anahtarı teslim aldı ve muhtarın bilgisi dahilinde kursta kaçak olarak hocalığa başladı.

İlkin 12 ve 13 yaşındaki Y.K. ve E.K.'yi gözüne kestirdi. Ders bitiminde bu çocuklara "Gelin, oyun oynayalım" dedi. Önce çocukları yorganlara sardı. Ardından ellerini bantla bağladı, gözlerini maskeyle kapattı. Pantolonlarını indirdi. Birini yere yatırıp diğerinden alttakinin üzerine uzanmasını istedi. "Birbirinizi yapacaksınız" diye emretti. Sonra diğerini ötekinin üzerine çıkardı. Ağladıkları için çocukları bıraktı.

Kurban Bayramı'ndan iki hafta önce 12 yaşındaki M.Y.Ü.'ye musallat oldu.

Önce sırtına masaj yaptırdı.

Bir başka gün, M.Y.Ü.'yü ikinci kattaki odaya çağırdı. Pantolununu çıkardığı çocuğu kucağına oturttu. İstismar ettiği çocuk kaçmaya çalıştı. Merdivenden inerken yakalandı. F.C., kolundan tuttuğu çocuğu üst kata çıkardı ve istismar etti.

F.C., Kurban Bayramı'ndan sonra M.Y.Ü.'yü yine istismar etti. Bu sırada M.Y.Ü'nün babası aradı. F.C., "Kimseye söyleme" diyerek, çocuğu bıraktı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yalova'da kaçak dini yurtta çocuğa tecavüz 29 Haziran 2022 | 5.449 Okunma İsmailağa'da post kavgası başladı 28 Haziran 2022 | 13.664 Okunma Çocuk istismarcısı, CHP'nin il başkanı olsaydı... 20 Haziran 2022 | 4.037 Okunma Utanç tutanakları 17 Haziran 2022 | 4.480 Okunma Şehit Gaffar Okkan'a 'dangalak' demek ifade özgürlüğüymüş 14 Haziran 2022 | 5.514 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar